Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Azgard Creatine Nano Pure, 500g

Бренд:

1.390 ден

Чист креатин нано монохидрат за зголемување на мускулната моќ. Секоја порција обезбедува полни 4,9 g 100% чист креатин монохидрат за да се зголеми мускулната моќ во последователни изливи на краткорочни, висок интензитет, повторени вежби.

Нето содржина: 500 g | 100 дози

Нема на залиха

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто креатин нано?

Содржи 100% чиста креатин монохидрат во нано форма која е над 1250 пати помали честички отколку кај микронизиран креатин, зголемување на ефикасноста на апсорпцијата.

Поради нивната нано големина, тие почнуваат да се однесуваат повеќе како јони, станувајќи многу електро-статички и затоа лесно минуваат низ клеточните мембрани, овозможувајќи асимилација директно во крвотокот.

Ова исто така значи дека треба да користите многу помалку производ за истиот резултат
како производи на нашите конкуренти.

Употреба

Измешајте една порција (5 g) 100% креатин монохидрат во вода или други течности, можеби додавајќи го во вашиот шејк после тренинг.

За професионална употреба до 15 g на ден во тек на 5 дена. Доза на одржување: 5 – 7 g на ден. Подготовката треба да се зема редовно 4 – 6 недели. По 6 недели треба да се воведе долга пауза од 3-4 недели. 1 лажичка содржи 5 g од препаратот.

Нутритивни факти

Дневна количина 1 порција (5g)
Креатин монохидрат 4950 mg

Состојки

Креатин монохидрат, средство против згрутчување: силициум диоксид.

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен), соја, млеко.

Складирање

Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Cherry, Peach, Без вкус

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори