Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition 100% Creatine, 600g

Бренд:

1.690 ден

  • 120 Порции
  • Додаток во исхраната
  • Содржи креатин монохидрат во прав
  • Производот е надополнет со витамин Ц и натриум
  • Кој ги зголемува физичките перформанси на краткотрајни, високо-интензивни вежби
  • Корисниот ефект се добива со земање на 3g креатин дневно
  • Се препорачува за спортисти во моќни и брзинско-моќни дисциплини
  • Се препорачува за професионални спортисти

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: ,

Опис

Препорачаната дневна доза е 5g (1 мерица).

Препорачана употреба: Растворете една доза од производот 5g (1 мерица) во 250 ml вода или сок. Земете едно сервирање дневно. Во денови кога имате тренинг: 1 сервирање 30 минути пред тренинг или 1 сервирање веднаш по тренинг. Во денови кога немате тренинг: 1 сервирање наутро, веднаш по станување или едно сревирање пред спиење.

Состојки: Креатин монохидрат (76,4%), натриум цитрат, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина).

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на пакувањето.

Активни состојки Во 5 g
Креатин монохидрат 3,82 g
    Од кој креатин 3,36 g
Натриум 190,00 mg
Витамин Ц 90,00 mg (113%)

* % од препорачан дневен внес

** дневна доза не е одредена

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Ceatine 100% 600g Powerhouse Nutrition MK
Гледате: Trec Nutrition 100% Creatine, 600g 1.690 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори