Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto OmegaPRO IFOS™

Бренд:

350 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Совршен избор од 5-starвездички IFOS за поддршка на вашето кардиоваскуларно здравје.

Нето количина: 240 меки гелови | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: , , , , ,

Опис

OmegaPRO IFOS™

  • Рибино масло во прочистена и концентрирана форма на триглицерид 4.000 mg
  • Сертификација со 5 ѕвезди IFOS™
  • Внес на EPA: 2234mg и DHA: 916mg, по доза
  • Срцева функција
  • Одржување на нормално ниво на триглицериди во крвта
  • Одржување на нормална функција на мозокот и нормален вид

Yamamoto® Nutrition OmegaPRO IFOS™ е додаток на храна базиран на концентрирано рибино масло погоден за возрасни и богат со 5-ѕвезди IFOS сертифицирани Омега-3 масни киселини.

OmegaPRO IFOS™ сертифициран со 5 ѕвезди IFOS е референтен производ на пазарот на Омега 3 добиен од рибино масло.

Што е рибино масло? И од каде доаѓа?

Рибиното масло е масло богато со полинезаситени масни киселини добиени од масни риби како што се сардини, скуша и лосос. Нејзиниот производствен процес бара два суштински чекори: екстракција на маслото од почетниот материјал и негово прочистување.

Од што се прочистува рибиното масло?

Покрај омега-3 масните киселини, содржи променлива количина на соединенија, како што се јаглеводороди, алкохоли со долг синџир, восоци и естри кои можат да влијаат на својствата на рибиното масло. Прочистувањето ги елиминира сите несакани материи, но мора да обезбеди дека саканите компоненти не се оштетени. Финалниот производ е концентриран извор на омега-3 масни киселини со долг синџир за да се обезбедат високи дози на EPA и DHA.

Што значи тоа во форма на триглицериди?

Рибиното масло со Омега 3 е достапно во два вида: од триглицериди или од етил естри. Рибиното масло со триглицериди е во природна форма и има многу поголема биорасположивост од Омега 3 од етил естри. Ова значи дека EPA и DHA во рибиното масло со триглицериди може да се апсорбираат во поголеми количини и да се користат од телото отколку во рибиното масло со етил естри. Една студија покажа дека Омега 3 во форма на триглицериди имаат 71% поголема апсорпција од оние со етил естри. Друга студија покажа дека слободните масни киселини се апсорбираат 400% подобро од етил естерите. Покрај тоа, рибиното масло со етил естри оксидира побрзо и полесно отколку рибиното масло со триглицериди.

Што значи сертификацијата IFOS™?

Најпознатата сертификација за квалитет е онаа претставена со IFOS (Меѓународни стандарди за рибино масло) IFOS е кратенка за Меѓународни стандарди за рибино масло. IFOS во суштина е протокол за анализа издаден од независно тело (Nutrasource Diagnostic inc.) со седиште на Универзитетот во Гуелф во Канада, кое ги има најскапите и најнапредните технологии неопходни за тестирање на квалитетот на Омега 3.

Врз основа на резултатите од анализите, IFOS доделува оценка за квалитет на Омега 3 и ги објавува резултатите од тестовите спроведени во нејзините лаборатории во својата база на податоци (извештаи од потрошувачи). До денес, има стотици додатоци на Омега 3 достапни на пазарот, но многу малку имаат сертификација на IFOS. Omega PRO 240 Softgels By Yamamoto Nutrition е вклучен во категориите здравје и здравје, Омега 3 6 9, рибино масло. Затоа, сертификацијата IFOS е синоним за апсолутен квалитет, на врвот на категоријата.

Сите можеме да провериме во базата на податоци на Меѓународните стандарди за рибино масло дали е присутен брендот на суплементот за кој сме заинтересирани или не, а особено дали е присутна производната серија на пакувањето омега 3 што ќе го купиме. Доколку предметната серија Омега 3 е присутна во базата на податоци на веб-страницата на IFOS, можеме да бидеме сигурни дека сме купиле додаток, чист, незагаден, без никаков ризик за нашето здравје.

Употреба

Земете до 4 меки гелови на ден, со вода.

Нутритивни вредности

Состав во дневна доза (4 меки гелови)
Концентрирано рибино масло 4000 mg
од кои еикозапентаенонска киселина EPA 2234 mg
од кои докосахексаеноична киселина DHA 916 mg

Состојки

Концентрат од рибино масло стд. 82% омега-3, капсула (желатин), средство за зацврстување: глицерол, антиоксиданс: екстракт богат со токоферол.

Не надминувајте дополнителен дневен внес од 5 g EPA и DHA заедно.

Предупредувања

Не надминувајте дополнителен дневен внес од 5 g EPA и DHA заедно. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto OmegaPRO IFOS (240 caps.) Powerhouse Nutrition MK
Гледате: Yamamoto OmegaPRO IFOS™ 350 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори