Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Ai-BURN Fat Burner

Бренд:
Шифра: N/A

200 ден1.200 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Термоген додаток кој содржи кофеин, горчлив портокал, какао, зелен чај и Л-тирозин: совршена помош за постигнување на вашите фитнес цели.

Нето количина: 120 капсули | 120 дози и 20 капсули | 20 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

AI-BURN Fat-Burner

AI-BURN е додаток Yamamoto® Nutrition со термогено дејство, специјално формулиран за да го олесни губењето на тежината и дефинирањето на мускулите: благодарение на присуството на комбинација на активни супстанции кои дејствуваат синергистички за да го промовираат метаболизмот и термогенезата на мастите, AI-BURN помага да се постигне фитнес цели ефикасно и безбедно.

Формулата содржи кофеин, синефрин од горчлив портокал, какао, зелен чај и Л-тирозин, кои заедно помагаат да се зголеми потрошувачката на калории со производство на топлина.

Прочитајте за да дознаете како функционираат растителните екстракти содржани во AI-BURN. Безводниот кофеин е моќен стимуланс кој помага да се подобри концентрацијата, издржливоста и физичките перформанси. Зелениот чај содржи катехини, кои помагаат во зголемување на метаболизмот и термогенезата, а со тоа промовираат губење на тежината. Синефрин, алкалоид кој се наоѓа во и извлечен од горчливиот портокал и промовира мобилизација на маснотии и намалување на масното ткиво.

AI-BURN Формула

Формулата AI-BURN содржи и состојки кои делуваат како модулатори на метаболизмот. Еден од нив, L-тирозин, делува како претходник на допамин, и затоа го регулира централниот нервен систем, мотивацијата и физичките перформанси. Исто така, се чини дека промовира мобилизација на маснотии за енергетски цели: Л-тирозинот е проучуван во различни услови како потенцијален додаток во исхраната за промовирање на губење на тежината и подобрување на дефиницијата на мускулите. Во една студија објавена во списанието „Nutrition Research“, истражувачите ги испитуваа ефектите од внесот на L-тирозин врз термогенезата и метаболизмот на мастите кај група субјекти со прекумерна тежина, а резултатите покажаа дека внесот на L-тирозин ја зголемува термогенезата и мобилизацијата на мастите, а со тоа промовира губење на тежината и намалување на масното ткиво. Конечно, какаото содржи неколку биоактивни соединенија со потенцијално термогено дејство, способни да промовираат губење на тежината и дефиниција на мускулите.

Благодарение на овие карактеристики, AI-BURN е погоден за оние кои редовно вежбаат и/или следат нискокалорична диета со малку маснотии. Земањето на овој производ може да помогне да се забрза процесот на губење на тежината и да се подобри дефиницијата на мускулите, преку промовирање на намалување на масното ткиво и одржување на чистата мускулна маса.

Важно е да се истакне дека земањето AI-BURN секогаш треба да се комбинира со активен животен стил и урамнотежена исхрана.

Зошто AI-Burn?

  • Адјуванс на диети за слабеење;
  • Комплетна формула на супстанции со термогено и стимулирачко дејство: кофеин, зелен чај, синефрин од горчлив портокал, какао и Л-тирозин;
  • Развиен за стимулирање на метаболизмот на мастите и јаглените хидрати;
  • Незаменлив адјуванс за подобрување на мускулната дефиниција;
  • Конкретна поддршка за процесот на слабеење и напор што произлегува од физичката активност;
  • Состојки со синергетски метаболизам-модулирачки ефект;
  • Целосно се произведува во Италија.

Употреба

Земете 2 капсули дневно пред главните оброци или во текот на денот со вода или друг пијалок по ваш избор.

Нашиот совет

За најдобри резултати, AI-Burn обично треба да се зема наутро на празен стомак, пред тренинг или пред главните оброци. Сепак, важно е да се има предвид дека секој човек има различен метаболизам и дека потребите за исхрана може да варираат во зависност од вашата исхрана и начин на живот.

Наш совет е да се користат термогени производи циклично, т.е. наизменично дополнување со периоди на одвикнување, бидејќи телото има тенденција да се приспособува и да се навикнува на стимули доколку тие се даваат континуирано.

Нутритивни вредности

Вкупно дози: 120 | Големина на дневна доза: 2 капсули

Хранливи вредности по сервирање (2 капсули)
Кафеин 200 mg
Горчи портокал
6% синефрин
200 mg
12 mg
Какао
6% теобромин
250 mg
15 mg
Зелен чај 250 mg
L-тирозин 360 mg

Состојки

L-тирозин, капсула (желатин, средства за боење: железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид), средство за зголемување: микрокристална целулоза; зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze) лист d.e., какао (Theobroma cacao L.) сув екстракт од семе 6% теобромин, горчлив портокал (Citrus aurantium L. var. amara L.) сув екстракт од незрело овошје 6% синефрин, кофеин , средства против стврднување: соли на магнезиум на масни киселини, силициум диоксид.

Предупредувања

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоци не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Не ја надминувајте вкупната дневна доза од 400 mg кофеин од сите извори. Не земајте пред спиење или во часовите непосредно пред спиење. Да се чува подалеку од дофат на деца под три години. Треба да се користи како дел од нутритивно соодветна нискокалорична диета и здрав начин на живот со добро ниво на физичка активност. Доколку диетата се следи подолго време, треба да се побара лекарска помош. Не користете го овој производ за време на бременост, доење и на возраст под 12 години. Консултирајте се со вашиот лекар пред употреба ако вашата кардиоваскуларна состојба не е нормална.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Најчесто поставувани прашања

Колку време е потребно за да се видат резултатите од AI-BURN?

Времето потребно за да се видат резултатите од AI-BURN варира во зависност од индивидуалните карактеристики и специфичните цели на секој човек. Општо земено, земањето AI-BURN може да помогне да се забрза процесот на слабеење и да се подобри дефиницијата на мускулите, но треба да се истакне дека земањето на овој додаток во исхраната секогаш мора да се комбинира со урамнотежена исхрана и активен животен стил и важно е да се запамети дека резултатите од земањето AI-BURN можат да бидат под влијание на неколку фактори, како што се почетната количина на телесните масти, нивото на вежбање, возраста и општата здравствена состојба.

Првите резултати од земањето AI-BURN обично може да се видат по неколку недели употреба.

Што можам да направам за да ги максимизирам резултатите од AI-BURN?

За да се максимизираат резултатите од AI-BURN, важно е да се следат некои основни упатства:

Јадете балансирана исхрана: иако земањето AI-BURN може да помогне да се забрза процесот на слабеење, важно е да се истакне дека земањето на овој додаток во исхраната секогаш мора да се комбинира со урамнотежена исхрана со малку маснотии.

Останете активни: постојаното вежбање може да помогне да се забрза процесот на губење на тежината и да се подобри дефиницијата на мускулите преку промовирање на метаболизмот на мастите и намалување на масното ткиво.

Пијте многу вода: водата е важна за одржување на телото хидрирано и за промовирање на метаболизмот на мастите. Пиењето најмалку 8 чаши вода дневно може да помогне да се забрза процесот на слабеење и да се подобрат резултатите од земањето AI-BURN.

Почитувајте ги препорачаните дози: важно е скрупулозно да ги следите дозите препорачани на етикетата на производот и никогаш да не ја надминувате максималната препорачана дневна доза.

Следењето на овие упатства овозможува да се максимизираат резултатите од земањето AI-BURN и да се постигнат најдобри резултати во однос на губење на тежината и дефиниција на мускулите.

Може ли да земам AI-BURN ако имам здравствени проблеми?

Пред да земете AI-BURN или кој било друг додаток во исхраната, важно е да побарате совет од вашиот лекар или нутриционист, особено ако имате веќе постоечка здравствена состојба или земате лекови.

Особено е важно да избегнувате земање AI-BURN ако имате кардиоваскуларни болести, висок крвен притисок, дијабетес, бубрежни или црн дроб, проблеми со тироидната жлезда или психијатриски нарушувања. Понатаму, земањето AI-BURN не се препорачува за време на бременост и доење.

Може ли да земам Ai-BURN ако сум чувствителен на стимуланси?

Не, ве советуваме да не користите производи кои содржат супстанции со стимулирачки ефект доколку сте чувствителни на овие активни состојки. Луѓето со тахикардија или висок крвен притисок кои сепак сакаат да користат термогена поддршка без прекумерно стимулирање на нервниот систем треба да се одлучат за термогени производи кои не содржат стимуланси.

Дополнителни информации

Количина

120 Капсули, 20 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Ai-BURN Fat Burner Powerhouse mk Suplementi
Гледате: Yamamoto Ai-BURN Fat Burner 200 ден1.200 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори