Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Vitargo Electro Energy, 1050g

Бренд:

Original price was: 1.290 ден.Current price is: 1.190 ден.

Vitargo Electro-Energy. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Патентирана јаглехидратна формула.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Vitargo Electro-Energy. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Патентирана јаглехидратна формула.

Употреба

Препорачаната дневна доза е 140 g. Додадете 200 ml вода на една порција од производот – 70 g – 2,5 мерици и промешајте 1-2 минути во мешалка додека производот не се раствори целосно. Дополнете со вода до вкупен волумен од 700 ml. Во зависност од вашите потреби, земете 1-2 порции дневно, по можност за време и непосредно по тренингот.

Нутритивни вредности

Нутритивна вредност во 140 g** 100 g 70 g
Енергија 2120kj / 499kcal 1515kj / 356kcal(18%*) 1060kj / 249kcal(12%*)
Масти 0,00 g 0,00 g 0,00 g
    Од кои заситени масти 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Јаглехидрати 124,73 g 89,09 g 62,36 g
    Од кои шеќери 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Протеини 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Сол 1,58 g(26%*) 1,13 g(19%*) 0,79 g(13%*)
Калциум 448,00 mg(56%*) 320,00 mg(40%*) 224,00 mg(28%*)
Хлор 434,00 mg(56%*) 310,00 mg(40%*) 217,00 mg(28%*)
Калиум 336 mg(17%*) 240,00 mg(12%*) 168,00 mg(8%*)
Магнезиум 210,00 mg(70%*) 150,00 mg(50%*) 105,00 mg(35%*)
Активни состојки во 140 g** 100 g 70 g
Vitargo® 127,27 g 90,91 g 63,64 g

* Референтен внес на просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal)

** Дневна доза од производот

Состојки

Амилопектин од јачменов скроб – Vitargo®, регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина, минерален комплекс (натриум цитрат, калциумови соли на ортофосфорна киселина, магнезиум карбонат, натриум хлорид, калиум карбонат), ароми, засладувач – сукралоза, природна боја.

Складирање

Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Vitargo Electro Energy 1050g
Гледате: Trec Nutrition Vitargo Electro Energy, 1050g Original price was: 1.290 ден.Current price is: 1.190 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори