Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Carbosnack Gel with Caffeine Tube, 50g

Бренд:
Шифра: N/A

100 ден

Брза енергија и стимулација во едно. Кофеинската верзија на CARBOSNACK содржи 60 mg кофеин во секое пакување. Оваа енергетска доза е наменета за тешки физички активности со високи пулсови, при кои човечкото тело не е способно да внесува цврста храна.

Два типа на јаглени хидрати во избалансиран сооднос во комбинација со дополнителни супстанции како бета-аланин, холин и витамин Б3 заедно придонесуваат за намален замор и поддршка на енергетскиот метаболизам.

  • Нето количина: 50g од порција

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Препорачана доза

Користете за време на физичка активност според вашите потреби. Најмногу 4 цевки дневно. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Употреба

Одвртете го капачето и извадете ја заптивката. Консумирајте веднаш по отворањето.

Состојки

Вкус на кола: 49% малтодекстрин, вода, 15% фруктоза, натриум цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, глукуронолактон, бета-аланин, винска киселина за регулатор на киселост, натриум хлорид, кола емулзија (арома, боење, E-150d), кофеин, конзерванс натриум бензоат и сорбинска киселина, никотинамид, засладувач стевиол гликозиди.

Вкус на сина малина: 49% малтодекстрин, вода, 15% фруктоза, натриум цитрат, регулатор на киселост лимонска киселина, глукуронолактон, бета-аланин, регулатор на киселост винска киселина, натриум хлорид, холин хлорид, кофеин, ароматизирање на киселоста, никотинамид, засладувач стевиол гликозиди, боење брилијантно сино.

Нутритивна вредност

CARBOSNACK GEL with caffeine 100 g 50 g – 1 тубичка
Енергија 1069 kJ/252 kcal 535 kJ/126 kcal
Масти 0 g 0 g
од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 61,8 g 30,9 g
од кои шеќери 18,5 g 9,3 g
Протеин 0 g 0 g
Сол 0,8 g 0,4 g
Кофеин 120 mg 60 mg
Холин 100 mg 50 mg
Бета-аланин 400 mg 200 mg
Глукуронолактон 500 mg 250 mg
Натриум 300 mg 150 mg
Хлориди 168 mg = 21 % * 84 mg = 11 %
Ниацин (витамин Б3) 8 mg = 50 % * 4 mg = 25 % *
* Референтен внес.

Предупредување

Додаток во исхраната. Со засладувач. Содржи кофеин (60 mg/50 g) – не е погоден за деца, бремени или доилки. Не заменува разновидна исхрана. Не е погоден за деца, бремени и доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува подалеку од топлина, мраз и влажност.

 

Дополнителни информации

Вкусови

Blue Raspberry, Cola

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Carbosnack Gel with Caffeine Tube, 50g 100 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори