Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Isotonic Sport 400g

Бренд:
Шифра: N/A

390 ден

  • Јаглехидрати
  • Електролити
  • Витаминска формула
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Isotonic Sport. Додаток на исхраната со засладувачи. Јаглехидрати и електролити формула. Isotonic Sport е е состав од енергетски компоненти, минерали и витамини, избрани за брзa рехидратација на телото. Растворите со јаглехидрати-електролити ја подобруваат апсорпцијата на вода за време на физичките вежби и придонесуваат за одржување на перформансите за време на продолжени вежби за издржливост. Isotonic Sport содржи минерали натриум, хлор, калциум и магнезиум, кои помагаат да се одржи балансот на електролити. Исто така, Isotonic Sport содржи Л-карнитин, таурин и комплекс од витамини од групата Б, вклучувајќи го и витаминот Б6, кој придонесува за намалување на заморoт и истоштеноста. Isotonic Sport се препорачува за спортисти кои практикуваат вежби за издржливост и сила.

Препорачаната дневна доза е 80 g. Препорачана употреба: Растворете едно сервирање од производот ‒ 40 g (1 дозер) во 500 ml вода. Земете 2 сервирања дневно, препорачливо пред и за време на тренинг.

Состав: сахароза; декстроза; малтодекстрин; регулатор на киселост – лимонска киселина; минерален комплекс [натриум цитрат; магнезиумови соли на лимонска киселина; натриум хлорид; калциумови соли на ортофосфорна киселина]; вкус; таурин; Л-тирозин; Л-карнитин тартарат; концентрат од сок од цвекло за вкус на лубеница; витамински комплекс [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (Д-пантотенат, калциум); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; боја за вкус на лимон и портокал – бета-каротeн. 

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

   Во 100 g Во  80 g**      Во 100 g Во  80 g**
Енергетска вредност 1530 kJ / 360 kcal 1224 kJ / 288 kcal   Активни состојки    
Масти 0 g 0 g Сахароза 44,9 g 35,9 g
    од кои заситени 0 g 0 g Декстроза 22,5 g 18,0 g
Јаглехидрати 90 g 72 g Малтодекстрин 22,3 g 17,8 g
    од кои шеќери 70 g 56 g Таурин 1250 mg 1000 mg
Протеини 0 g 0 g Л-тирозин 750 mg 600 mg
Сол 1,51 g 1,21 g Натриум 605 mg 484 mg
Хлор 578,75 mg (72%*) 463,00 mg (58%*) Л-Карнитин 510 mg 408 mg
Калциум 305,00 mg (38%*) 244,00 mg (31%*)
Магнезиум 150,00 mg (40%*) 120,00 mg (32%*)
Витамин Ц 50,00 mg (63%*) 40,00 mg (50%*)
Ниацин (mg NE) 10,00 mg (63%*) 8,00 mg (50%*)
Витамин Е (mg α-ТЕ) 7,50 mg (63%*) 6,00 mg (50%*)
Пантотенска киселина 3,75 mg (63%*) 3,00 mg (50%*)
Витамин Б6 0,88 mg (63%*) 0,70 mg (50%*)
Рибофлавин (витамин Б2) 0,88 mg (63%*) 0,70 mg (50%*)
Тиамин (витамин Б1) 0,69 mg (63%*) 0,55 mg (50%*)
Фолна киселина 125,00 µg (63%*) 100,00 µg (50%*)
Биотин 31,25 µg (63%*) 25,00 µg (50%*)
Витамин Б12 1,56 µg (62%*) 1,25 µg (50%*)

*% од препорачано дневно внесување. **Дневна доза од производот.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Вкус

Orange

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Trec Nutrition Isotonic Sport 400g 390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори