Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Powerbar 5 Electrolytes

Бренд:
Шифра: N/A

220 ден

Без шеќер ✔ Без калории ✔ Без аспартам ✔ Без конзерванси и вештачки ароми ✔

Додатоци во исхраната. Шумливи таблети со минерали и засладувачи.

Нето количина: 10 шумливи таблети

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Информации за Powerbar 5 Electrolytes

За време на избраните тренинзи, сакате да пиете само вода за да не консумирате калории или јаглени хидрати или да го оптимизирате метаболизмот на мастите. Меѓутоа, за време на вежбањето губите и електролити преку потта, кои исполнуваат бројни важни функции во телото. Токму тука доаѓаат шумливите таблети PowerBar 5 Electrolytes. Тие прават висококвалитетен пијалок без калории со електролитите што најмногу ги губите преку пот – идеален за секогаш кога спортувате, но не сакате да консумирате калории или шеќер.

  • Обезбедува ги електролитите натриум, хлорид, калиум, калциум и магнезиум
  • Магнезиумот придонесува за нормален енергетски метаболизам
  • Во зависност од саканиот интензитет на вкус, 10 таблети произведуваат до 2,5 литри готов пијалок
  • Вкусови со кофеин: Тоник од розов грејпфрут и лимон содржи 75 mg кофеин по порција, што помага да се подобри концентрацијата

Употреба

Макс. 1 таблета/ден За вкусови со кофеин: Содржи кофеин (1 порција = 75 mg). Растворете 1 таблета во околу. 250 ml вода. Не се препорачува за деца и бремени жени.

Нутритивни вредности на 100 g по таблета (4,2 g*)
Енергија kJ(kcal) 820 (196) 34 (8)
Масти 0 g 0 g
од кој заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 12 g 0,5 g
од кои шеќер 0,9 g 0 g
Протеин 0 g 0 g
Солта 15,0 g 0,63 g
Минерали на 100 гр по таблета (4,2 g*)
Калиум 3571 mg 150 mg (7,5%**)
Хлорид 4762 mg 200 mg (25%**)
Калциум 1429 mg 60,0 mg (7,5%**)
Магнезиум 670 mg 28,1 mg (7,5%**)
Натриум 5952 mg 250 mg

*По 1 порција (таблета (4,2 g) во 250 ml вода). **% од референтната вредност на хранливи материи.

Состојки

Закиселувач (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум карбонати), навлажнувач (сорбитол), калиум хлорид, инулин, калциум карбонат, природни ароми, натриум хлорид (CH: обична сол), магнезиум хидроксид, калциум фосфати, скроб, засладувач (сукралоза) , малтодекстрин, сок од цвекло во прав, боја (лутеин).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Powerbar се исто така наведени на Cologne List®, што значи дека на спортистите им нудиме уште поголема сигурност и доверба. Cologne List® е една од водечките сервисни платформи што ги наведува производите за спортска исхрана кои биле тестирани на забранети супстанции по строги процеси на сертификација.

Дополнителни информации

Вкусови

Blackcurrant, Lemon Tonic, Mango Passionfruit, Pink Grapefruit, Raspberry Pomegranate

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Powerbar 5 Electrolytes Powerhouse shop Makedonija
Гледате: Powerbar 5 Electrolytes 220 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори