Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Protein Spreads, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

450 ден

Без шеќер ✔ Без палмино масло ✔

Trec Protein Spread е протеински крем кој доаѓа во 4 извонредни комбинации кои ќе им се допаднат и на најпребирливите гурмани.

Нето содржина: 300g

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Протеинскиот намаз совршено ќе се вклопи во вашата исхрана. Додавањето хималајска сол им дава нов карактер, а доколку вашето мени го подготвувате со посебна грижа, тука треба да се нагласи дека овој производ не содржи палмино масло и не содржи други засладувачи освен малтитол и не содржи додадени шеќери.

Палачинки, омлети, смути – на идеите за користење на протеинските намази им нема крај.

  • Не содржуваат додаден шеќер;
  • Не содржуваат палмино масло;
  • Извори на диетални влакна и протеини;
  • Едноставно и вкусно!

Секоја порција од протеинските намази е одличен извор на вредни масти и здрави протеини од млекото.

Тие се извор на диетални влакна и протеини.

Нутрициони вредности

Вкус: Nutty & Cookie во 100 g
Вредност на енергија 2365 kJ / 571 kcal
Масти 45 g
вклучувајќи заситени киселини 7.0 g
Јаглехидрати 28 g
од кои шеќери 7.4 g
од кои полиоли 19 g
Влакна 6.4 g
Протеин 18 g
Сол 0.06 g

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).

Состојки

Nutty & Cookie

Печени кикиритки (50,0%); засладувач – малтитол (18,5%); шеа масло; лешници (6,4%); млеко обезмастено; колачиња за кратко печиво [пченично брашно ; кокосова маст] (5,0%); какао со намалена маснотија (2,9%); сурутка (од млеко); пијалок од какао; ароми; емулгатор – лецитини (од соја).

Cookie & Crunchy

Печени кикиритки (50,0%); засладувач – малтитол (18,0%); шеа масло; лешници (6,9%); млеко обезмастено; колачиња за кратко печиво [пченично брашно ; кокосова маст] (5,0%); сурутка (од млеко); сончогледово масло; Арома; емулгатор – лецитини (од соја).

Начин на чување

На суво и темно место на температура од 15°C – 25°C.

Предупредување

Овој производ е наменет за физички активни луѓе на возраст над 18 години. Децата, трудниците и доилките не треба да го консумираат овој производ. Производот може да содржи јаткасти плодови, соја и протеини од јајца. Не консумирајте доколку сте алергични на некоја од состојките. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

За поризводо: Trec Nutrition Polska proteinski kremovi, 4 vkusovi.

Дополнителни информации

Вкусови

Coconut & Crunchy, Cookie & Crunchy, Nutty & Cookie, Salted Caramel & Cookie

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Protein Spreads 300g protein kremovi mk
Гледате: Trec Nutrition Protein Spreads, 300g 450 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори