Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Crispy Protein Bar, 40g

Бренд:

110 ден

Без ГМО | Без глутен

Производ од протеинска лента со екструдат од млечен протеин со вкус на какао, бел слој, трошки од бисквити, шеќери и засладувачи.

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме Crispy Protein Bar?

  • 21% содржина на протеини
  • Високо протеин
  • Високо растителни влакна
  • без глутен*
    *Без глутен според регулативата на ЕУ.

КРЦЧА БАНКА НЕ САМО ЗА СЛАТКИТЕ ЗАБИ!

Дали сте свесни за внесот на протеини? Или градите мускули?

Сметате дека е невозможно да се каже „не“ на слатките закуски? Па, повеќе не треба!

Искусете ја чистата, слатка радост на Crispy Protein Bar и додајте дополнителен протеин во вашата разновидна и урамнотежена исхрана. Може да имате бар пред и после тренинг сесии, во движење, за време на викендите – или дури и помеѓу два состаноци во канцеларија!

Вкусот на какао се здружува со крцкавата конзистенција и белата обвивка на дното за извонредна слатка сензација! Crispy Protein Bar, исто така, е одличен придружник за патување кога желбата за нешто слатко ненадејно ќе ве погоди вас или вашето семејство – зошто да не го имате како навистина сладок заклучок од вашиот оброк?

*Протеините придонесуваат за раст на мускулната маса.

Нутритивна вредност 100 g
Енергија 1562 kJ/375 kcal
Масти

– од кои заситува

16 g

11 g

Јаглехидрати

– од кои шеќери

30 g

15 g

Влакна 18 g
Протеини 21 g
Сол 0,58 g

Состојки

Фруктоолигосахариди, млечен протеин со вкус на какао 23% [млечни протеини, компиров скроб, какао во прав, емулгатор (лецитини)], парчиња бисквити 15% [оризово брашно, шеќер, пченкарен скроб, рафинирано кокосово масло, сируп со намалена маснотија, кокоза во прав со намалена содржина на масти, , сол, згуснувач (гуарска гума), средства за зголемување (амониум хидроген карбонат, натриум хидроген карбонат), ароматизирање], бела облога 13% [целосно хидрогенизирана растителна маст (кокос, семе од репка), шеќер, обезмастено млеко во прав, лактоза, полномасно млеко во прав , емулгатор (лецитини), арома], хумекант (малтитоли), какао во прав со намалена маснотија 7%, рафинирани растителни масти [палмово масло, емулгатор (лецитини), киселина (лимонска киселина)], полномасно млеко во прав, емулгатор [лецитини (соја )], засладувач (сукралоза). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид

Препорачана употреба

Само имајте бар во секое време од денот, кога сакате!

Внимание: Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство. Производот не заменува разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Да се чува на суво, ладно место под 25°C. Не го изложувајте на директна топлина или сончева светлина.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BioTechUSA Crispy Protein Bar, 40g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: BioTechUSA Crispy Protein Bar, 40g 110 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори