Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Fit Cuisine LOW-CAL Sauce Tomato Ketchup

Бренд:

240 ден

Веган ✔ Без глутен ✔ Без масти ✔ Без шеќер ✔

Богат вкус – помалку од 5 калории по порција.
Совршен за: дип, прелив, готвење и маринирање.

Нето содржина: 425 ml | 28 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Клучни придобивки

  • Нискокалорична
  • Без додаден шеќер
  • Веган
  • Без глутен
  • Без млечни производи
  • Без масти

Употреба

Добро протресете пред употреба.

Состојки

Вода, доматно пире (10%), згуснувачи (цитрусни влакна, ксантанска гума, карбокси метил целулоза), сол, киселина (оцетна киселина, лимонска киселина), арома, концентрат (морков, црна рибизла), боја (карамела боја E150D) засладувач ( Сукралоза), пиперка, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат).

Складирање

Да се ​​чува на ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Откако ќе се отвори, чувајте го во фрижидер и консумирајте во рок од 4 недели.

Информации за исхраната

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK. FIT CUISINE™ е подбренд на Applied Nutrition Limited.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Fit Cuisine LOW-CAL Tomato Ketchup Powerhouse Nutrition
Гледате: Fit Cuisine LOW-CAL Sauce Tomato Ketchup 240 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори