Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition M-C-T Gold Oil, 400ml

Бренд:

1.490 ден

MCT GOLD содржи триглицериди со среден ланец (MCTs). Ова е посебен вид на маснотии кои брзо и лесно се апсорбираат. M-C-T GOLD најчесто се користи од спортистите како алтернативен извор на енергија.

Нето содржина: 400 ml | 26 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: , ,

Опис

Извор на енергија

M-C-T GOLD содржи посебен вид на лесно сварлива маст која се апсорбира исклучително брзо и е одличен извор на дополнителна енергија при продолжено вежбање. Употребата на триглицериди со среден ланец (MCTs) во секојдневната исхрана значително ја подобрува силата и издржливоста на мускулите, како и го поддржува нивното зголемување на телесната тежина. M-C-T GOLD, користен од спортистите како алтернативен извор на енергија, ги штити резервите на јаглени хидрати на телото и ги штити мускулните протеини од катаболизам.

Придобивки

  • Зголемување на издржливоста за време на вежбање
  • Алтернативен извор на енергија
  • Лесно сварливи MCT масти

Употреба

Земете една порција од производот – 15 ml (1 лажица) – Препорачана дневна доза е 45 ml (3 супени лажици), по можност за време на оброк.

Нутритивни вредности

Активни состојки 3 порции (45 ml)* 1 порција (15 ml)
MCT масло 42,00 g 14,00 g

* Вкупно дневна доза од производот.

Состојки

MCT (триглицериди со среден ланец) масло (100%).

Складирање

Чувајте го ова пакување добро затворено на суво место, на температура од 15–25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition M-C-T Gold Pure Oil, 400ml Powerhouse Online Supplements Macedonia
Гледате: Trec Nutrition M-C-T Gold Oil, 400ml 1.490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори