Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Energy Bar, 60g

Бренд:
Шифра: N/A

80 ден

Енергетски спортски бар со кој сакате да го откриете светот!

Овесни снегулки со квалитет А+++, екстракти од протеини од грашок и вистинска млечна чоколада или премаз од јогурт. Сè што треба да направите сега е да ја спакувате ужината и да се упатите кон авантурата!

  • Нето количина: 60g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Придобивки

  • Извор на влакна
  • Лесна енергија
  • Палатиноза (ТМ)
  • Вистинска облога од чоколадо или јогурт

Нутритивна Вредност

Вкус: Chocolate brownies 100 g 1 Бар – 60 g
Енергија 1796 kJ/429 kcal 1078 kJ/257 kcal
Масти 18 g 10,8 g
од кои заситени масни киселини 9,5 g 5,7 g
Јаглехидрати 52,9 g 31,7 g
од кои шеќери 27 g 16,2 g
Влакна 5 g 3 g
Протеини 12 g 7,2 g
Сол 0,2 g 0,1 g
Вкус: Hazelnut 100 g 1 bar – 60 g
Енергетска вредност 1828 kJ/436 kcal 1097 kJ/262 kcal
Масти 18,5 g 11,1 g
од кои заситени масни киселини 8 g 4,8 g
Јаглехидрати 53,5 g 32,1 g
од кои шеќери 27,5 g 16,5 g
Влакна 5 g 3 g
Протеини 12 g 7,2 g
Сол 0,2 g 0,1 g
Вкус: Coconut 100 g 1 Бар – 60 g
Енергија 1826 kJ/436 kcal 1096 kJ/261 kcal
Масти 18 g 10,8 g
од кои заситени масни киселини 12,5 g 7,5 g
Јаглехидрати 56,5 g 33,9 g
од кои шеќери 29 g 17,4 g
Влакна 5 g 3 g
Протеини 10 g 6 g
Сол 0,2 g 0,1 g
Вкус: Sour Cherry + Orange 100 g 1 Бар – 60 g
Енергија 1711 kJ/407 kcal 1027 kJ/244 kcal
Масти 13,5 g 8,1 g
од кои заситени масни киселини 9,5 g 5,7 g
Јаглехидрати 59,5 g 35,7 g
од кои шеќери 33,5 g 20,1 g
Влакна 4 g 2,4 g
Протеини 10,5 g 6,3 g
Сол 0,3 g 0,15 g

Состојки

Вкус на чоколадo: гликозен-фруктозен сируп, мешавина од овесна каша 13,5% (овесни снегулки, трици и екструд), млечна чоколада 13% (шеќер, какао путер, какао маса, сушено полномасно млеко, емулгатори (соја лецитин, Е 47 ), екстракт од ванила), гликозен сируп, протеин екструдат од грашок, ореви, крем од лешник (шеќер, палма и масло од шеа, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор на сончоглед лецитин, аромати), растителни масти (дланка, палма, шеа ), изомалтулоза – ПалатинозаTM (извор на фруктоза и гликоза), соја екструдат со какао (изолат од соја протеин, какао), снегулки од соја, навлажнувач глицерин, мелени зрна какао, какао, сушена меласа (меласа, малтодекстрин, флавоурација), емулгатор лецитин од семе од репка, антиоксидантна мешавина од природни токофероли. Овој производ може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Вкус на кокос: гликозен-фруктозен сируп, гликозен сируп, млечна чоколада 13 % (шеќер, какао путер, какао маса, сушено полномасно млеко, емулгатори (лецитин од соја, Е 476), екстракт од ванила), смеса од овесна каша 11,5 % (овесни снегулки , трици и екструдат), кокос 8,5 % (кокос, антиоксиданс сулфур диоксид), протеин екструдат од грашок, крем со вкус на ванила (шеќер, палмино и шеа масло, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, ароматизирање, E 160c), изомалтулоза – PalatinoseTM (извор на фруктоза и гликоза), соја екструдат (изолат на протеин од соја, тапиока скроб, сол), растителни масти (дланка, палма, шеа), соја снегулки, навлажнувач глицерин, сушена меласа (меласа, малтодекстрин), гума од багрем, арома, емулгатор лецитин од семе од репка, антиоксидантна мешавина од природни токофероли. Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Вкус на лешник: гликоза-фруктозен сируп, смеса од овесна каша 14% (овесни снегулки, трици и екструд), млечна чоколада 13% (шеќер, какао путер, какао маса, сушено полномасно млеко, емулгатори (соја лецитин, Е 476), екстракт од ванила ), гликозен сируп, лешници 8,5%, екструдат од протеин од грашок, крем од лешник 5% (шеќер, палмино и масло од шеа, сушена сурутка, лешници 3%, какао, емулгатор сончоглед лецитин, арома), изомалтулоза – извор на палатиноза (палатиноза) и гликоза), соја екструдат со какао (изолат на протеин од соја, какао), растителни масти (дланка, палма, шеа), навлажнувач глицерин, сушена меласа (меласа, малтодекстрин), гума од багрем, емулгатор лецитин од семе од репка, антиоксидантна мешавина на, природни токофероли. Овој производ може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Вишна + портокал: гликоза-фруктозен сируп, смеса од овесна каша 14% (овесни снегулки, трици и екструд), гликозен сируп, облога од јогурт 13% (шеќер, растителни масти (дланка, палма, шеа), сушена сурутка и сурутка , емулгатор соја лецитин, регулатор на киселост лимонска киселина, арома, сол), протеин екструдат од грашок, крем со вкус на ванила (шеќер, палмово и масло од шеа, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, ароматизирање, боење 160-лоза), PalatinoseTM (извор на фруктоза и гликоза), растителни масти (дланка, палма, шеа), соја екструдат (изолат од соја протеин, скроб од тапиока, сол), засладени вишни 4,3% (вишни 56%, шеќер, фруктозен сируп, антиоксиданс лимонска киселина, оризово брашно, сончогледово масло), засладени боровинки (боровинки, шеќер, сончогледово масло), соја снегулки, навлажнувач глицерин, сушена меласа (меласа, малтодекстрин), гума од багрем, емулгатор на семе од репка лецитин, арома, регулатор на киселост, цитрична киселина, антиоксидантна мешавина од природни токофероли. Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Препорачана доза

За дополнување на енергија пред или за време на долготрајна активност.

Предупредување

Не е наменет за деца под 3 години. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Brownie, Coconut, Hazelnut, Sour Cherry & Orange

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Energy Bar, 60g 80 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори