Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition Cream of Rice 2kg (67 Servings)

Бренд:
Шифра: N/A

1.390 ден

Кремот од ориз на Applied Nutrition е одличен извор на јаглехидрати кој е лесен за стомакот и исто така вкусен. Погодно за вегани, ова е одличен извор на енергија за да се чувствувате сити и подготвени за претстојниот ден.

  • 2 кг | 67 порции
  • 25 g сложени јаглехидрати на порција од 30 g
  • Совршено мешање со топла и ладна вода/млеко
  • Ниско ниво на шеќер и малку масти
  • Погоден за вегани (освен вкус на бисквити од тофи)
  • Халал сертифициран производ
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

КОМПЛЕКСНИ ЈАГЛЕХИДРАТИ

Лесно варење | Одличен вкус | Извор на енергија

Состојки

Apple Cramble
Бело оризово брашно, арома, сол, сукралоза, мелен цимет.

Златен сируп
Бело оризово брашно, арома, сол, боја (E150a), сукралоза.

Бран од малини
Бело оризово брашно, арома, сол, сукралоза.

Тофи бисквит
Бело оризово брашно, арома, обезмастено млеко во прав, сол, боја (E150a), сукралоза.

Без вкус
Бело оризово брашно.

АЛЕРГЕНИ: Ве молиме погледнете ги состојките кој се означени со дебели букви.

Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе или ако имате некоја позната или сомнителна здравствена состојба или ако земате лекови на рецепт или ОТЦ. Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната употреба.

Дополнителни информации

Вкус

Apple Crumble, Golden Syrup, Raspberry Ripple

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Applied Nutrition Cream of Rice 2kg (67 Servings) 1.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори