Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition L-Carnitine Complex

Бренд:

Original price was: 890 ден.Current price is: 750 ден.

  • Л – КАРНИТИН + ВИТ. Б6 + ХРОМ
  • 90 таблети/800 мг

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Л-КАРНИТИНСКИ КОМПЛЕКС содржи Л-карнитин тартарат, хром и витамин Б6. Витамин Б6 и хром придонесуваат за нормален метаболизам што дава енергија; Понатаму, минералот придонесува за одржување на соодветното ниво на гликоза во крвта.

Препорачана дневна порција е 2 капсули.

Дел од производот се мие со прибл. 300 ml вода.

Во деновите на вежбање:

2 капсули 30 мин. пред тренинг.

Во денови без вежбање: два пати на ден, по 1 капсула во секоја прилика, по можност 30 мин. пред вашиот оброк.

СКЛАДИРАЊЕ:

Чувајте го ова пакување добро затворено на суво место, на температура од 15–25°C. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition L Carnitine Complex 90 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Trec Nutrition L-Carnitine Complex Original price was: 890 ден.Current price is: 750 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори