Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA L-Carnitine 100,000 Liquid 500ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.890 ден.Current price is: 1.490 ден.

Без глутен ✔ Без лактоза ✔ Без шеќер ✔

Практична формула подготвена за пиење. L-Carnitine 100,000 Liquid е без шеќер кој содржи Л-карнитин, додаден екстракт од зелен чај, инулин, витамини и засладувачи.

Нето количина: 500 ml | 50 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ви препорачуваме Л-Карнитин 100.000?

  • 7 активни состојки
  • 2000 mg Л-карнитин по порција
  • Екстракт од лист од зелен чај и витамини
  • Едно шише содржи 50 порции
  • Практична формула подготвена за пиење
  • Без лактоза, без глутен и без шеќер

Без шеќер: <0,5 g шеќер/100 ml готов производ за пиење.
Без глутен според регулативата на ЕУ.
Без лактоза: <0,1 g лактоза/100 ml готов производ за пиење.

Фокусирајте се на активните состојки!

Погоден и за рекреативци и за професионални спортисти, L-Carnitine 100.000 Liquid е пијалок без шеќер, со вкус и повеќе активни состојки, вклучувајќи варијанти на витамин Б растворливи во вода. Тиамин (витамин Б1), ниацин (витамин Б3) и витамин Б6 придонесуваат за нормален метаболизам што дава енергија. Витаминот Б6, исто така, придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген. Пантотенската киселина придонесува за нормален метаболизам што дава енергија. Л-карнитинот, главната состојка на производот, е соединение природно произведено од човечкото тело и делумно се состои од амино киселини. Овој производ за пијалок со додаток во исхраната содржи 2.000 mg Л-карнитин по порција. Списокот на активни состојки содржи и екстракт од лист од зелен чај и инулин (диететски влакна растворливи во вода).

Нутритивни вредности

Хранливи вредности во 10 ml NRV*
Л-карнитин 2000 mg **
Екстракт од лист од зелен чај (Camellia sinensis) 5 mg **
– од кои EGCG 1.5 mg **
Инулин 50 mg **
Тиамин (како тиамин хидрохлорид) 1.4 mg 127%
Ниацин (како никотинамид) 18 mg 112.5%
Пантотенска киселина (како Д-пантотенат, калциум) 6.5 mg 108%
Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид) 4 mg 286%

*NRV: Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. **Не е утврден NRV

Како да се земе Л-Карнитин 100.000 течност?

Препорачана употреба: Пијте 1 доза (10 ml) 30 минути пред тренинг. Имајте 1 порција дневно. Не консумирајте на празен стомак. Добро протресете пред да пиете. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Состојки

Apple (Јаболко)

Вода, Л-карнитин 20%, киселина (лимонска киселина), инулин, арома, никотинамид, конзерванси (сорбинска киселина, натриум бензоат), Д-пантотенат, калциум, екстракт од лисја од зелен чај (Camellia sinensis) 0,05%, пиридоксин хидрохлорид, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), тиамин хидрохлорид, бои (Quinoline Yellow1, Brilliant Blue FCF). 1 Quinoline Yellow: може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата.

Cherry (Цреша)

Вода, Л-карнитин 20%, киселина (лимонска киселина), инулин, арома, никотинамид, конзерванси (сорбинска киселина, натриум бензоат), Д-пантотенат, калциум, екстракт од лисја од зелен чај (Camellia sinensis) 0,05%, пиридоксин хидрохлорид, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), тиамин хидрохлорид, бои (Azorubine1, Brilliant Blue FCF). 1Азорубин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Предупредувања

Овој додаток во исхраната не е замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го производот подалеку од дофат на деца. Не се препорачува за бремени жени или доилки или деца под 18 години. Не се препорачува за оние со бубрежни нарушувања, кардиоваскуларни заболувања и состојби со напади. Производот не треба да се користи истиот ден со други производи кои содржат зелен чај. Содржина на EGCG (епигалокатехин-3-галат): 1,5 mg по порција (10 ml). Дневниот внес на EGCG (епигалокатехин-3-галат) не треба да достигне или надминува 800 mg на ден.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple, Cherry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA L-Carnitine 100,000 Liquid 500ml Apple Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA L-Carnitine 100,000 Liquid 500ml Original price was: 1.890 ден.Current price is: 1.490 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори