Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Synephrine

Бренд:

490 ден

Екстракт од Citrus aurantium со 10 mg синефрин по капсула. Ефикасна поддршка за режими на исхрана, за стимулирање на метаболизмот на мастите преку зголемена термогенеза и забрзан базален метаболизам.

Нето содржина: 60 капсули | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Synephrine Fat-Burner

Екстракт од Citrus aurantium со 10 mg синефрин по капсула. Ефикасна поддршка за режими на исхрана, за стимулирање на метаболизмот на мастите преку зголемена термогенеза и забрзан базален метаболизам.

  • 125 mg екстракт од цитрус аурантиум по капсула
  • капсули кои лесно се апсорбираат

Наменет за

Помалку активни луѓе и спортисти кој тренираат интензивно.

Препорачана доза

Земете 1 капсула, 30 минути пред физичка активност. Земете најмногу 1 капсула дневно. Земете со доволно количество вода. Не го користете производот пред спиење. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Нутритивни вредности

во 100 g во 1 капсула
Екстракт од Citrus aurantium 22322 mg 125 mg
– од кој синефрин 1786 mg 10 mg

Состојки

Малтодекстрин, екстракт од Citrus aurantium (синефрин 8 %), желатинска капсула (желатин, средство за боја: железен оксид).

Предупредувања

Екстракт од цитрус аурантиум кој ја зголемува потрошувачката на енергија. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Synephrine Fat Burner 60caps suplementi za slabeenje mk
Гледате: Nutrend Synephrine 490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори