Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition Stim Free Burner

Бренд:

990 ден

За многу луѓе, контролата на телесната тежина значи постојано броење и жртвување на калориите. Урамнотежената и разновидна исхрана е основа за постигнување на посакуваниот состав на телото, но формулите за контрола на тежината можат да ве поддржат во овој процес за да ви дадат подобри шанси да ја постигнете посакуваната форма. Нашата најнова формула за контрола на тежината без стимуланси е комплекс без кофеин кој може да ви помогне на вашиот пат до целта.

Нето содржина: 90 капсули | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Stim Free Fat-Burner

Благодарение на неговата 5 матрица за поддршка на метаболизмот, таа може да биде мултифункционална помош во вашата исхрана.

Активните состојки:

 • МЕТАБОЛИЗАМ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ (1)
 • МУЛТИ-МЕТАБОЛИЗАМ МАТРИЦА (2)
 • ИМУН КОМПЛЕКС (3)
 • ЕНЕРГЕТСКИ КОМПЛЕКС (4)
 • МЕНТАЛНА МАТРИЦА (5)
 1. Цинкот придонесува за нормален метаболизам на масните киселини.
 2. Холин придонесува за нормален липиден метаболизам и одржување на нормалната функција на црниот дроб. Хромот придонесува за нормален метаболизам на макронутриенти и одржување на нормално ниво на гликоза во крвта.
 3. Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес.
 4. Јодот, пантотенската киселина, ниацинот, железото и тиаминот придонесуваат за нормален метаболизам што дава енергија.
 5. Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем.

Придобивки

 • метаболизмот на масни киселини
 • мултиметаболистичка матрица
 • имунолошки комплекс
 • енергетски комплекс
 • ментална матрица

1. Метаболизам на масни киселини

 • Цинк
 • Л-карнитин
 • Ацетил-L-карнитин
 • CLA
 • HCA
 • Екстракт од овошје од кајен пипер
 • Биоперин®

2. Мулти-метаболистичка матрица

 • Хром: Хромот е вклучен во нормалниот метаболизам на макронутриенти и придонесува за одржување на нормално ниво на гликоза во крвта. *
 • Холин: Холинот е вклучен во нормалниот метаболизам на мастите и придонесува за одржување на нормалната функција на црниот дроб. *
 • Л-метионин
 • Л-лизин

3. Имунолошки комплекс

 • Витамин Ц: Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и за заштита на клетките од оксидативен стрес. *
 • Рутин
 • Екстракт од ехинацеа

4. Енергетски комплекс

 • Јод
 • Витамин Б5
 • Витамин Б3
 • Железо
 • Витамин Б1
 • Екстракт од Panax ginzeng
 • Л-тирозин

5. Ментална матрица

 • Магнезиум
 • Витамин Б6
 • Ашваганда

*Научно поткрепени тврдења одобрени од Европската управа за безбедност на храната (ЕФСА).

Употреба

Земете 1 x 3 капсули попладне помеѓу два оброка со чаша вода.

Нутритивни вредности

Хранливи вредности 3 капсули 3NRV
МЕТАБОЛИЗАМ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ 1457 mg
Цинк 2,0 mg 20%
L-карнитин-L-тартрат 367 mg ***
– од кои L-карнитин 250 mg ***
CLA 120 mg ***
Екстракт од плод на Гарцинија камбоџа 100 mg ***
– од кои HCA 60 mg ***
Екстракт од пиперка кајен 10 mg ***
Биоперин® екстракт од црна пиперка 1,6 mg ***
– од кои пиперин 1,5 mg ***
МУЛТИ-МЕТАБОЛИЧЕН МАТРИКС 449 mg ***
Хром 8,0 µg 20%
Битартрат на холин 203 mg ***
– од кои холин 82,5 mg ***
L-Метионин 50 mg ***
Хидрохлорид на L-лизин 63 mg ***
– од кои L-лизин 50 mg ***
ИМУНСКИ КОМПЛЕКС 106 mg ***
Витамин C 16 mg 20%
Екстракт од цвет на јапонска Софора 30 mg ***
– од кои рутин 28,5 mg ***
Екстракт од билка Ехинацеа пурпурна 30 mg ***
– од кои полифеноли 1,2 mg ***
ЕНЕРГЕТСКИ КОМПЛЕКС 67 mg ***
Јод 30,0 μg 20%
Пантотенска киселина 1,2 mg 20%
Ниацин 3,2 mg 20%
Железо 2,8 mg 20%
Тиамин 0,2 mg 20%
Екстракт од корен на Panax гинсенг 10 mg ***
L-тирозин 50 mg ***
МЕНТАЛНА МАТРИКС 207 mg ***
Магнезиум 176 mg 47%
Витамин B6 0,7 mg 51%
Екстракт од корен на Ashwagandha 31 mg ***
– од кои витанолиди 0,45 mg ***

3NRV%: Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.
***Не е утврден NRV.

Состојки

Л-карнитин-L-тартарат 16%, лушпа од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], ацетил-L-карнитин хидрохлорид 13%, магнезиум оксид, холин битартрат 8,8%, CLA прашок [глицериди (богати со CLA), цврсти материи од пченкарен сируп, натриум казеинат (млеко), средство против стврднување (силикон диоксид), стабилизатор (калиум фосфати)] 8,7%, волуменска средство (целулозен гел), екстракт од овошје Garcinia cambogia 4,3%, Л-лизин хидрохлорид 2,7%, средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), L-тирозин 2,2%, Л-метионин 2,2%, билка ехинацеа пуреа екстракт 2,2%, екстракт од ашваганда [екстракт од корен од ашваганда, малтодекстрин] 1,4%, екстракт од цветни пупки Sophora japonica 1,3%, Л-аскорбинска киселина, екстракт од овошје од кајен пипер t 0,5%, екстракт од корен од женшен Панакс 0,4%, железен фумарат, никотинамид, цинк оксид, екстракт од овошје од црн пипер BioPerine® 0,1%, Д-пантотенат, калциум, пиридоксин хидрохлорид, калиум јодид, тиамин мононитрат, хром пиколинат. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Scitec Nutrition Stim Free Burner 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори