Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Carnitine Magnesium Activity Drink 750ml

Бренд:
Шифра: N/A

80 ден

Функционален пијалок кој ќе ве одржува хидрирани за време на интензивен тренинг или за време на напорен ден. Оние кои бараат соодветна поддршка за време на спортската активност ќе го ценат содржаниот таурин и кофеин. Врвниот квалитет на самата вода се обезбедува со користење на квалитетен извор од артески бунар. Достапни се многу прекрасни вкусови и сите се без шеќер.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Уникатни состојки
1000 mg Л-карнитин | 1000 mg таурин | направен со квалитетна вода од артески бунар | 40 mg кофеин

Carnitine Magnesium Activity Drink 100 ml 1 шише (750 ml)
Енергетска вредност 12 kJ/3 kcal 88 kJ/21 kcal
Масти 0 g 0 g
од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0,1 g 0,8 g
од кои шеќери 0 g 0 g
Fibre 0,3 g 2,3 g
Протеини <0,1 g 0,5 g
Сол 0 g 0 g
Л-карнитин 133,3 mg 1000 mg
Магнезиум 28,4 mg = 7,6 % * 213 mg = 57 % *
Витамин Б6 0,2 mg = 14 % * 1,4 mg = 100 % *
* Референтен внес.

Вкус на бозел + нане: вода, стабилизатор полидекстроза, регулатор на киселост лимонска киселина, магнезиум цитрат – аквамин, јаглерод диоксид, Л-карнитин, ароми, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), засладувачи (ацесулфам К, сукралозин хидроксилорид).

Препорачана доза: 1 шише на ден. Пијте 20-30 минути пред физичката активност. Може да се користи и за време на физичка активност.

Употреба: откако ќе се отвори, користете го производот во рок од 24 часа.

Предупредување: Газираниот безалкохолен пијалок со вкус со додаден Л-карнитин, магнезиум и витамин Б6, кои помагаат во намалување на заморот и придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем. Не е погоден за деца, бремени и доилки. Да се чува подалеку од топлина, мраз, влажност и директна сончева светлина.

Дополнителни информации

Вкусови

Elderflower & Mint

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Carnitine Magnesium Activity Drink 750ml 80 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори