Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Citrulline Max

Бренд:

Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.

CITRULLINE MAX. Додаток на исхраната. CITRULLINE MAX содржи Л-цитрулин малат. CITRULLINE MAX е производ за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 6 капсули.

Нето количина: 120 капсули 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: ,

Опис

Употреба

Земете едно сервирање од производот – 3 капсули со 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: земете едно сервирање 30 минути пред тренинг, и уште едно сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете едно сервирање наутро, по станување, и уште едно сервирање навечер пред спиење.

Состојки

Л-цитрулин малат (83,3%); обвивка на капсулата [желатин; бои (железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид, азорубин)]; средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Производот може да содржи траги од: млеко, сојажитарки со глутенјајцакикирики и јаткасто овошје.

Нутритивна вредност

Активни состојки Во 6 капсули* Во 3 капсули
Л-цитрулин малат 6000 mg 3000 mg

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци

 Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производ: Trec Nutrition Citrulline Max Stimulansi. Потекло: Gdynia, Poland.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Citrulline Max 120capsules Stimulansi mk
Гледате: Trec Nutrition Citrulline Max Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори