Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec L-Arginine Xtreme

Бренд:

Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.

L-Arginine Xtreme е производ кој содржи L-аргинин во биодостапна форма на хидрохлорид. Оваа аминокиселина не само што служи за градење протеински структури, туку е и посредник во биосинтезата на честичките кои се вклучени во важните метаболички патишта.

Нето количина: 90 капсули

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

L-Arginine Xtreme

Л-аргинин е вклучен во формирањето на азотен оксид (NO), кој има релаксирачки и проширувачки ефект врз крвните садови, а со тоа го намалува крвниот притисок. Во исто време, аргининот ја намалува вискозноста на крвта (цврстина). Л-аргининот се претвора во телото во Л-орнитин и понатаму во Л-пролин, кој е дел од формирањето на колаген и еластин. Овие влакна протеини се важни за заздравување на раните и здрава кожа. Аргининот е неопходен за нормален раст, развој на мускулна маса и мускулна сила, како и за намалување на телесните масти.

Употреба

Земете една доза (2 капсули) со 300 ml вода. Земете 2 дози дневно.

Во деновите кога имате тренинг: 1 доза 30 мин. пред тренинг, 2 дози веднаш по тренинг.

Во деновите кога немате тренинг: 1 доза 30 мин. пред првиот оброк, 2 дози пред спиење.

Информации за исхраната

Активни состојки 4 капсули* 2 капсули
Л-аргинин хидрохлорид 4880,00 mg 2440,00 mg
– од кој Л-аргинин 4050,00 mg 2025,00 mg

* Дневна доза од производот

Состојки

Л-аргинин хидрохлорид (84,2%); обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, патент сина V); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Складирање

Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на страничниот дел на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec nutrition L Arginine Xtreme 90caps Powerhouse Skopje
Гледате: Trec L-Arginine Xtreme Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори