Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Amino Мax 6800

Бренд:

790 ден

Amino Max 6800 – се дизајнирани за брзо пополнување на недостатокот на амино киселини по напорен. Amino Max 6800 е составен од амино киселини и микропептиди добиени од Whey протеин концентрат хидроизолат со значителен додаток на чист Л-Глутамин или Таурин, а сите заедно придонесуваат за добивање на идеален аминограм. Amino Max 6800 е исто така подобрен со витамин Ц и витамин Б6.

Нето содржина: 160 капсули | 20 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Amino Max

TREC Amino Max 6800 е комплекс од ендо- и егзогени амино киселини, збогатени со таурин, витамини и L-глутамин. Амино киселините во производот се добиваат од хидролизат од изолат од сурутка, благодарение на што се одликуваат со висока биорасположивост. Подготовката е во форма на капсули, кои го олеснуваат секојдневното дополнување и овозможуваат прецизно мерење на порцијата. Амино Макс брзо и безбедно го надополнува недостатокот на аминокиселини после интензивен тренинг и поради премалиот внес на протеини во вашата дневна исхрана. Придонесува за зголемување на силата и издржливоста на телото, а после тренинг го забрзува процесот на регенерација.

Аминокиселините го инхибираат разградувањето на мускулното ткиво бидејќи имаат антикатаболичко дејство и во исто време го поттикнуваат анаболизмот. Тие помагаат да се изградат големи и силни мускули, бидејќи на телото му обезбедуваат основна и многу важна состојка потребна во регенеративните и анаболните процеси. Амино киселините имаат стимулирачки ефект, благодарение на што можете да изведувате подолги серии на вежби кои ќе бидат поефикасни. Витаминот Ц и Б6 придонесуваат за намалување на заморот и заморот, така што сте подготвени да ги постигнете вашите најголеми спортски цели. Витаминот Ц има и антиоксидативно дејство, благодарение на што ги отстранува слободните радикали кои можат да ги оштетат телесните ткива и клетки. Го стимулира процесот на регенерација и поправка на ткивата и го забрзува процесот на заздравување на раните.

Зошто TREC Amino Max 6800?

  • Висококвалитетен аминокиселински препарат во форма на капсули,
  • содржи додадени витамини Ц, Б6, таурин и Л-глутамин,
  • е многу сварлива,
  • има антикатаболни и анаболни својства,
  • поддржува регенерација после тренинг,
  • го инхибира распаѓањето на мускулното ткиво,
  • влијае на намалување на замор и замор,
  • ќе работи за спортски ентузијасти како и за спортисти.

За кого служи TREC Amino Max 6800?

Амино киселините се многу популарни суплементи меѓу активните спортисти кои помагаат да се изгради мускулна маса на високо ниво, бидејќи тие го инхибираат разградувањето на катаболизмот и ги доставуваат основните градежни блокови директно до мускулите за да можат добро да работат. Тие ќе работат добро за секој човек кој се грижи за развојот на мускулното ткиво, зголемување на силата и издржливоста и забрзување на регенерацијата после тренинг.

Препорачана употреба

Препорачаната дневна доза е 8 капсули. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.

Нутритивни вредности

Активни состојки 8 капсули
L-глутаминска киселина 1,02 g
L-аспартична киселина 0,64 g
L-леуцин 0,63 g
L-лизин 0,54 g
L-треонин 0,43 g
Таурин 0,40 g
L-валин 0,34 g
L-пролин 0,34 g
L-изолеуцин 0,34 g
L-серин 0,32 g
L-аланин 0,29 g
L-глутамин 0,28 g
L-фенилаланин 0,19 g
L-тирозин 0,18 g
L-аргинин 0,16 g
L-цистеин 0,14 g
L-глицин 0,11 g
L-истидин 0,11 g
L-метионин 0,11 g
L-триптофан 0,08 g
Витамин Ц 32,00 mg
Витамин Б6 1,40 mg

Состојки

Хидролизат концентрат на протеин од сурутка (од млеко) (81%); обвивка од капсула [желатин] B / [средство за застаклување (хидроксипропил метилцелулоза)] C; таурин; средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини); Л-глутамин; витамин Ц (L-аскорбинска киселина); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид). B,C Видете го симболот по бројот на производната група.

Производот може да содржи: соја, житарки што содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Aminomax 6800 (160 Caps) Powerhouse MK
Гледате: Trec Nutrition Amino Мax 6800 790 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори