Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition Protein Ice Cream

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 890 ден.Current price is: 690 ден.

Без глутен ✔ Без готвење ✔

Новата генерација на фитнес десерти е тука! Строгите планови за исхрана на спортските ентузијасти не дозволуваат конвенционални сладоледи, но со Scitec Protein Ice Cream време е да ги промените навиките. Овие вкусни ароми ќе ве пренесат во рајот, истовремено поддржувајќи го вашиот организам со балансирано соработување на јаглехидрати и протеини. Со 14g протеини Whey протеин, вашиот организам добива важни блокови за изградба на мускулите. Протеините придонесуваат кон раст и одржување на мускулната маса!

Нето количина: 350 g | 7 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Протеински сладолед

  • Без глутен *
  • Без готвење
  • Минимум 19 g протеини по порција

Кој не сака сладолед во летните горештини или само како закуска навечер?

Го препорачуваме Протеинскиот сладолед не само за спортистите, туку и за сите кои сакаат сладолед, а исто така е добар начин да го зголемите дневниот внес на протеини. Плус, може да се направи и без готвење.

Се што ви треба е шејкер, малку вода и малку трпение, бидејќи само треба да го оставите да отстои во замрзнувач 2-3 часа и сте готови!

Добар избор за комбинирање со Protein Brownie е ладен протеински сладолед, за да го зголемите дневниот внес на протеини и истовремено да го задоволите вашиот сладок заб.

* Според регулативите на ЕУ

Употреба

Измешајте 1 порција (50 g = 1 и 1/3 дозерка) од производот со 100 ml вода во шише за мешање и ставете го во замрзнувач 2-3 часа. За покремаста конзистентност, користете рачен миксер во сад.

Информации за алергерни

Се произведуваше во фабрика за производство на храна која содржи млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

 

Состојки

Double Chocolate (Дупло Чоколадо)

Инстант концентрат на протеин од сурутка (млеко) [концентрат од протеин од сурутка (млеко), емулгатор: лецитини (соја)] 47%, крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини , стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], полномасно млеко во прав, какао во прав со намалени масти 8,0%, ароми, рендано чоколадо [какао маса, какао путер, какао во прав со намалена маснотија, емулгатор: лецитини (соја), арома] 2,0%, средство за зголемување (полидекстроза), сол, боја (карамела со амонијак), засладувач (сукралоза). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Хранливи материи по 50g порција по 100g
Енергија 964 кЈ / 231 kcal 1927 кЈ / 461 kcal
Масти 12 g 24 g
– заситени масти 11 g 21 g
Јаглехидрати 9.70 g 19 g
– шеќери 6.5 g 13 g
Протеин 20 g 40 g
Сол 0.41 g 0.82 g

2РВ%: Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal). ***Не е воспоставена РВ.

50 g прашок, подготвен по упатствата, резултира со 150 g подготвен за јадење производ.

Red Berry (Црвени бобинки)

Инстант концентрат на протеин од сурутка (млеко) [концентрат од протеин од сурутка (млеко), емулгатор: лецитини (соја)] 47%, крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини , стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], средство за зголемување (полидекстроза), полномасно млеко во прав, ароми, лиофилизирани парчиња малина 0,4%, концентрат од цвекло во прав [малтодекстрин, концентрат од цвекло, киселина (лимонска киселина)) , киселина (лимонска киселина), сол, засладувач (сукралоза), боја (кармин). Proteinski sladoled, направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Хранливи материи по 50g Порција по 100g
Енергија 936 кЈ / 224 kcal 1873 кЈ / 448 kcal
Масти 11 g 23 g
– заситени масти 10 g 20 g
Јаглехидрати 9.10 g 18 g
– шеќери 6.7 g 13 g
Протеин 19 g 38 g
Сол 0.28 g 0.56 g

2РВ%: Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal). ***Не е воспоставена РВ.

50 g прашок, подготвен по упатствата, резултира со 150 g подготвен за јадење производ.

Складирање

Да се чува цврсто затворено на ладно и суво место. Готовиот производ чувајте го во замрзнувач и консумирајте во рок од 1 ден по отворањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Nutrition Proteinski sladoled. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

Дополнителни информации

Вкусови

Double Chocolate, Red Berry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

scitec nutrition protein ice cream 350g red berry powerhouse suplementi mk
Гледате: Scitec Nutrition Protein Ice Cream Original price was: 890 ден.Current price is: 690 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори