Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Amix Anabolic Monster Beef Protein, 1000g

Бренд:
Шифра: N/A

1.890 ден

Без шеќер ✔ Без аспартман ✔ Без лактоза ✔

Amix Monster Beef Protein е 90% формиран од ензимски хидролизиран (предигестиран) говедски албумин. Протеинот Amix™ Monster Beef е збогатен со креатин монохидрат и содржи комплекс Нитро Шот, кој е вклучен во снабдувањето со хранливи материи. Производот дополнително содржи ФосфоМатрикс кој обезбедува минерали. Совршено растворлив, со ниска содржина на масти и без шеќери.

Нето содржина: 1000g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Anabolic Monster Beef Protein

Amix Monster Beef Protein е збогатен со креатин монохидрат со што се зголемува енергетскиот потенцијал, забрзува опоравување на мускулите и придонесува за мускулен раст. Monster Beef понатаму содржи Азотен комплекс (Nitro Shot Complex), составен од супстанции од кои ќе ви се загрее крвта со цел да се обезбеди побрзо снабдување на главните мускулни влакна со хранливи материи. Производот дополнително содржи фосфо Матрица која гарантира обезбедување на сите потребни минерали, кои се многу важни за организмот на спортистот.

Придобивки:

  • Одлични нутритивни вредности
  • Совршена растворливост
  • Ниско ниво на масти
  • Без шеќер
  • Мулти-минерален извор

Препорачана доза

Измешајте 1 дозерка (33 g) Monster Beef Protein со 200-300 ml ладна вода или млеко со малку маснотии. Користете блендер или рачен шејкер, мешајте 30 секунди. За да го промените интензитетот на вкусот и сладоста на пијалокот, променете ја количината на вода што се користи за подготовка. Земете 1-3 порции дневно, во зависност од дневната потреба од протеини.

Алергени

Може да содржи траги од млеко, јајца, глутен, риба, јаткасти плодови, кикирики и школки (ракови и мекотели).

Нутритивни вредности

Нутритивни информации по порција: 33 g (1 дозерка)
Енергија 533.2 kJ / 125.6 kcal
Вкупно масти < 0.4 g
Заситени масти < 0.1 g
Вкупно јаглехидрати < 0.6 g
Шеќери < 0.1 g
Протеини 29.7 g
Сол < 0.5 g
Калциум 46 mg (6%*)
Калиум 120 mg (6%*)
Фосфор 80.5 mg (11.5%*)
Креатин монохидрат 7,600 mg
AmixTM Nitro Shot Complex 2,125 mg
AmixTM PhosphoMatrix 1,200 mg
AmixTM L-Триптофан 225 mg

*ДРВ – Дневни референтни вредности за храна.

Состојки

Состојки на 100 g: хидролизиран говедски протеин изолат 80%, креатин монохидрат 7600 mg, какао во прав (само со вкус на чоколадо), L-аргинин HCl 1000 mg, ди-калциум фосфат, L-аргинин алфа:00 mg коглутарат хидролизат и натриум карбоксиметилцелулоза; арома, CarnoSyn® бета-аланин 300 mg, L-цитрулин база 225 mg, L-триптофан 225 mg, ди-калиум фосфат, ди-натриум фосфат, емулгатор: соја лецитин; сок од цвекло (вкус на јагода и банана, вкус на шумско овошје), засладувачи: сукралоза и ацесулфам-К.

Вкусови: Chocolate, Strawberry Banana

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производ: Amix Monster Beef Whey.

Произведено во: Manchester, UK.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Strawberry Banana

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Amix Monster Beef 1000g Powerhouse Proteini MK
Гледате: Amix Anabolic Monster Beef Protein, 1000g 1.890 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори