Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition 100% Whey Isolate 2000g

Бренд:
Шифра: N/A

4.350 ден

Пијалак во прав со вкус со протеински изолат од сурутка, Л-глутамин, Л-аргинин и засладувачи.

 • 80 x 25g порции
 • 100% изолат од протеин од сурутка
 • Ниско во јаглехидрати и масти
 • 21 g протеин по порција
 • Лесно се меша
 • 100% изолат од протеин од сурутка
 • со малку јаглехидрати и масти
 • 21 g протеин по порција
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Состав: инстант протеински изолат од сурутка 84% [протеински изолат од сурутка емулгатор: лецитини (соја)], ароми, Л-глутамин 5,3%, Л-аргинин 1,2%, сол, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), какао во прав со намалена масленост.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови и состојки кои содржат сулфур диоксид. Содржи млеко и соја.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate Hazelnut, Cookies and Cream, Vanilla Very Bery

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Scitec Nutrition 100% Whey Isolate 2000g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Scitec Nutrition 100% Whey Isolate 2000g 4.350 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори