Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition L-Carnitine 3000, 500ml

Бренд:

Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.

L-Carnitine 3000 е високо концентриран производ кој во секоја порција од 12,5 ml содржи дури 1500 mg L-Карнитин. Оваа компонента е суштински елемент на липидниот метаболизам, кој овозможува ефикасен транспорт и согорување на масните киселини во клеточните енергетски центри. Високото ниво на Л-Карнитин е особено корисно за спортистите и луѓето кои се трудат да ги намалат непотребните телесни масти.

Нето содржина: 500 ml | 40 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Trec Nutrition L-Carnitine 3000 Liquid

Согорувачот на маснотии од Trec Nutrition ефикасно го интензивира губењето на непотребното масно ткиво, поддржувајќи го развојот на фигурата за која секогаш сонувате! Беспрекорно ги трансформира мастите во енергија и го зголемува капацитетот за вежбање на вашето тело. Благодарение на ова можете да започнете интензивен, долготрајно вежбање без да се чувствувате уморни! L-Carnityne 3000 согорува телесните масти, го намалува холестеролот и ја поддржува нормалната работа на срцето.

Благодарение на течната форма го зголемува производството на енергија од масти, непосредно пред вежбање. Л-карнитинот содржан во додатокот за исхрана ја зголемува ефикасноста на телото, се спротивставува на заморот и го забрзува намалувањето на непотребните телесни масти, од кои толку многу сакате да се ослободите! Покрај тоа, го ограничува создавањето и складирањето на маснотии во телото, па можете да се збогувате со нив еднаш засекогаш!

Најдобро делува кога го комбинирате со здрава исхрана и физичка активност. Потребен е напор, но само ве прави погорди на себе кога ќе ја постигнете целта. Користете Л-Карнитин 3000 три пати на ден, јадете 3 до 4 оброци богати со протеини во текот на денот и бидете активни во текот на целата недела. Ако го направите тоа, нема да мора долго да чекате за резултатите.

  • ✔ Дури 1500 mg Л-карнитин по порција;
  • ✔ Многу добра сварливост;
  • ✔ Се препорачува при обликување на телото.

Употреба

Препорачаната дневна доза е 12,5 ml. Единечна порција од производот – 12,5 ml (1 лажица) еднаш дневно, во најдобар случај 30 мин. пред оброк или тренинг. Добро протресете пред консумирање.

Нутритивни вредности

Дневна количина: 12,5 ml (1 лажица) во 12,5 ml*
Л-карнитин 1500 mg
NRV%: Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. ***Не е утврден NRV.

Состојки

Вода, Л-карнитин (12%), регулатор на киселост – лимонска киселина, ароми, конзерванси – калиум сорбат и натриум бензоат, засладувачи – натриум цикламат, ацесулфам К, сукралоза и натриум захаринат, боја за вкусовите на цреша и грејпфрут – кохинел.

Складирање

Чувајте го ова пакување добро затворено на суво место на температура од 15-25°C. Се чува вон дофат на деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition L-Carnitine 3000 500ml Powerhouse Nutrition MK
Гледате: Trec Nutrition L-Carnitine 3000, 500ml Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори