Dark Light
-9%
, , ,

GALVANIZE 212 FAHRENHEIT | 60 CAPS


МЕШАВИНА ОД АКТИВНИ СОСТОЈКИ 

  • 800mg L-Карнитин
  • 172 мг кофеин
  • Екстракт од зелен чај од 200 мг
  • Екстракт од 100 мг Гуарана

990 ден 1.090 ден

212 FAHRENHEIT

Уникатна мешавина на активни состојки за оптимален метаболизам на мастите

Термогеник

50 g нето тежина 60 капсули

212 Fahrenheit е напреден додаток во исхраната во каусули за одржување на телесната тежина со 8 активни состојки: Л-карнитин Л-тартрат, кофеин (од природни извори), Bioperine® и екстракт од Coleus forskohlii. Исто така додадовме и Витамин Б6 кој учествува во нормалниот енергетски метаболизам и во намалување на заморот и истоштеноста*.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза. Овој производ содржи значителна количина на кофеин по порција (200 mg). Поради оваа причина не го комбинирате со други стимуланси! Доколку користите лекови за срце, ментални или било какви други здравствени состојби, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ содржи модификатор на апсорпција кој може да влијае на вашите лекови.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

SHOPPING CART

close