Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Galvanize 212 Fahrenheit

Бренд:

990 ден

Подобрете ја вашата исхрана и надминете ги вашите граници. Galvanize Chrome 212 Fahrenheit е напредна капсула за додаток на храна за управување со тежината со 9 активни состојки, вклучувајќи Л-карнитин Л-тартрат, екстракт од зелен чај и кофеин. Додадовме и витамин Б6 кој придонесува за нормален метаболизам што дава енергија и за намалување на уморот и заморот.

Нето содржина: 60 капсули | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Chrome 212 Fahrenheit

  • 800mg L-Карнитин
  • 172 mg кофеин
  • Екстракт од зелен чај од 200 мг
  • Екстракт од 100 mg Гуарана

Употреба

Земете 1 капсула два пати на ден, 20-30 минути пред оброците. Направете пауза од 5 дена по 6 недели употреба. Не земајте во рок од 4 часа по спиење.

Нутритивни вредности

Големина на порција: 2 капсули по порција (NRV%*)
L-Карнитин L-Тартрат (68% L-Карнитин) 800 mg
Екстракт од зелен чај (макс. 9% Кафеин) 200 mg
Кофеин 172 mg
Екстракт од горчаво грло 128 mg
Екстракт од гуарана (мин. 10% Кафеин) 100 mg
Екстракт од Coleus forskohlii (макс. 12% Форсколин) 20 mg
BioperineR (мин. 95% Пиперин) 5 mg
Витамин B6 1.4 mg (100%)
Вкупна количина на кафеин 200 mg
NRV%: Референтна вредност за возрасни по порција

Состојки

Л-карнитин Л-тартрат, говедски желатин (како обвивка од капсула), екстракт од Camellia sinensis (лист) 3-4:1, Coffeine® (природен кофеин и воден од зрна кафе) [Coffeine® е лиценциран заштитен знак на Cambridge Commodities Limited.] , екстракт од Momordica charantia (Овошје) 15:1, екстракт од Paullinia cupana (Семе) 2-4:1, екстракт од Coleus forskohlii (Корен) 25-35:1, Bioperine® (Екстракт од Piper nigrum (Овошје) 50:1) [Bioperine ® е регистрирана трговска марка на Sabinsa Europe GmbH.], Боја (Титаниум Диоксид), Агенс против Спојување (Силициум Диоксид), Пиридоксин HCL.

Информации за алергени: Произведено во капацитет кој преработува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, риба и состојки од ракови.

Предупредувања

Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза. Овој производ содржи значителна количина на кофеин по порција (200 mg). Поради оваа причина не го комбинирате со други стимуланси! Доколку користите лекови за срце, ментални или било какви други здравствени состојби, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ содржи модификатор на апсорпција кој може да влијае на вашите лекови.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Galvanize CLA 212 Fahrenheit (60 caps) Powerhouse Suplementi MK
Гледате: Galvanize 212 Fahrenheit 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори