Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Protein Bar, 55g

Бренд:
Шифра: N/A

80 ден

Protein Bar со одличен вкус и идеален сооднос на протеини и јаглехидрати (1:2) во однос на градењето мускулна маса. Баровите со вкус на банана, чоколада и бадем се прекриени со темно чоколадо, а вкусовите на ванила и кокос се прекриени со млечно чоколадо. Вкусот на јагода може да се најде во глазура од јогурт. ПРОТЕИН БАР содржи 23% протеини и е извор на витамини. Шипката содржи добра мешавина на извори на протеини и јаглени хидрати кои обезбедуваат не само ситост, туку и потребната количина на есенцијална енергија.

  • 23% протеин
  • Извор на влакна
  • Извор на витамини
  • Без вештачки бои
  • Без глутен

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Употреба

Откако ќе се отвори, производот е наменет за непосредна потрошувачка.

Хранлива вредност

Чоколадо 100 g 55 g (1 Бар)
Енергетска вредност 1729 kJ/412 kcal 951 kJ/227 kcal
Масти 16,0 g 8,8 g
– од кои заситени масни киселини 10,0 g 5,5 g
Јаглехидрати 43,1 g 23,7 g
– од кои шеќери 29,0 g 16,0 g
Влакна 4,4 g 2,4 g
Протеини 22,8 g 12,5 g
Сол 0,4 g 0,2 g
Витамини:
Ниацин 5 mg 2,7 mg
Витамин Е 3,8 mg 2 mg
Пантотенска киселина 1,9 mg 1 mg
Vitamin B6 0,44 mg 0,24 mg
Рибофлавин 0,44 mg 0,24 mg
Тиамин 0,35 mg 0,2 mg
Витамин Б12 0,8 μg 0,4 μg
Биотин 15,8 μg 8,5 μg
Фолна киселина 63 μg 34 μg
Содржината на витамини во 100 g одговара на 31,5 % од референтниот внес.
Содржината на витамини во 55 g одговара на 17 % од референтниот внес.

Состојки

Almonds in Bitter Chocolate

Протеинска мешавина (изолат од соја протеин, концентрат од протеин од сурутка, соја снегулки, екструдат (изолат на млечен протеин)), гликозен-фруктозен сируп, темно чоколадо 16% (какао маса, шеќер, какао путер, какао, емулгатори соја лецитин и Е 476, ванила екстракт), фруктозен-гликозен сируп, крем со лешници (шеќер, палмино и масло од шеа, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор сончоглед лецитин, ароми), растителни масти (дланка, палма, шеа), навлажнувач глицерин, гума од багрем, екструдат од ориз (ориз, инулин), емулгатор лецитин од семе од репка, арома, антиоксидантна мешавина од природни токофероли, витамински премикс (никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат-монокиламиноптоминерот), -аскорбинска киселина. Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Chocolate in Bitter Chocolate

Протеинска мешавина (изолат од соја протеин, концентрат од протеин од сурутка, соја снегулки, екструдат (изолат од млечен протеин)), гликоза-фруктозен сируп, 16% темно чоколадо (какао маса, шеќер, какао путер, какао, емулгатори од соја лецитин и Е 476, ванила екстракт), течен инвертен шеќер, растителни масти (дланка, палма, шеа), крем со лешници (шеќер, палма и масло од шеа, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), гума од багрем, ориз екструдат (ориз , инулин), емулгатор лецитин од семе од репка, какао, арома, антиоксидантна мешавина од природни токофероли, витамински премикс (DL-α-токоферил ацетат, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавиненероглутиам, монофлавинероглутиам, монофлавинероглутиам, цијанокобаламин), антиоксиданс L-аскорбинска киселина, конзерванс сорбинска киселина. Може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Banana in Bitter Chocolate

Протеинска мешавина (изолат од соја протеин, концентрат од протеин од сурутка, соја снегулки, екструдат (изолат од млечен протеин)), гликоза-фруктозен сируп, 16% темно чоколадо (какао маса, шеќер, какао путер, какао, емулгатори од соја лецитин и Е 476, ванила екстракт), течен инвертен шеќер, растителни масти (дланка, палма, шеа), крем со вкус на ванила (шеќер, палма и масло од шеа, сушена сурутка, суво обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, ароматизирање, боење E 160c), гума од багрем , ориз екструдат (ориз, инулин), емулгатор лецитин од семе од репка, арома, антиоксидантна мешавина од природни токофероли, витамински премикс (DL-α-токоферил ацетат, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлориботимонитраглурид, д-р -биотин, цијанокобаламин), антиоксиданс L-аскорбинска киселина, конзерванс сорбинска киселина. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Coconut in Milk Chocolate

Протеинска мешавина (изолат од соја протеин, концентрат од протеин од сурутка, соја снегулки, екструдат (изолат од млечен протеин)), гликозен-фруктозен сируп, млечна чоколада 16 % (шеќер, какао путер, какао маса, полномасно млеко во прав, емулгатори соја лецитин и Е 476 , екстракт од ванила), фруктозен-гликозен сируп, крем со вкус на ванила (шеќер, палмино и масло од шеа, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, арома, боја E 160c), растителни масти (дланка, палма, шеа) , навлажнувач глицерин, гума од багрем, ориз екструдат (ориз, инулин), арома, емулгатор од семе од репка лецитин, антиоксидантна мешавина од природни токофероли, витамински премикс (никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид-миноптинитраоглурид, биотин, цијанокобаламин), антиоксиданс L-аскорбинска киселина. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Mango in Yogurt Topping

Протеинска мешавина (изолат од соја протеин, концентрат од протеин од сурутка, соја снегулки), екструдат (изолат на млечен протеин), гликозен-фруктозен сируп, 15% облога од јогурт (шеќер, растителни масти (дланка, палма, шеа), сушена сурутка и јогурт, емулгатор соја лецитин, регулатор на киселост лимонска киселина, арома, сол), течен инвертен сируп, растителни масти (дланка, палма, шеа), крем со вкус на ванила (шеќер, палма и шеа масло, сушена сурутка, суво обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, арома, боење Е 160 c), гума од багрем, ориз екструдат (ориз, емулгатор Е 471), емулгатор лецитин од репка, регулатор на киселост лимонска киселина, антиоксидантна мешавина од природни токофероли, арома, премикс на витамин (ДЛ-ацетатоил а- никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин), антиоксиданс L-аскорбинска киселина, конзерванс сорбинска киселина, боење бета-каротин. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Strawberry in Yogurt Topping

Протеинска смеса (изолат од соја протеин, соја снегулки, екструдат (изолат од млечен протеин)), гликозен-фруктозен сируп, облога од јогурт 15% (шеќер, растителни масти (дланка, палма, шеа), сушена сурутка и јогурт, емулгатор соја лецитин, регулатор лимонска киселина, арома, сол), течен инвертен шеќер, растителни масти (дланка, палма, шеа), крем со вкус на ванила (шеќер, палма и шеа масло, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, ароматизирање, боење агенс Е 160ц), гума од багрем, екструдат од ориз (ориз, емулгатор Е 471), емулгатор лецитин од семе од репка, ароми, концентрат од цвекло, антиоксидантна мешавина од природни токофероли, витамински премикс (DL-α-токоферил ацетадеде, ницетокал, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин), антиоксиданс L-аскорбинска киселина, конзерванс сорбинска киселина. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Vanilla in Milk Chocolate

Протеинска мешавина (изолат од соја протеин, концентрат од соја снегулки од протеин од сурутка, екструдат (изолат од млечен протеин)), гликозен-фруктозен сируп, млечна чоколада 16 % (шеќер, какао путер, какао маса, сушено полномасно млеко, емулгатори соја лецитин и Е 471, екстракт од ванила), течен инвертен шеќер, крем со вкус на ванила (шеќер, палмово и масло од шеа, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, арома, боење E 160c), растителни масти (дланка, палма, шеа), АЦИЈА АКЦИЈА, Екструдираат ориз (ориз, инулин), емулгаторски сила лецитин, антиоксиданс мешавина на природни токофероли, ароматизирање, витамин премикс (DL-α-токоферил ацетат, никотинамид, калциум d-pantotteenate, pyridoxine хидрохлорид, риболнонгонмон, pteronynamide, pteronynamide, pteronynamide, pterotinamik , Д-биотин, цијанокобаламин), антиоксиданс L-аскорбинска киселина, конзерванс сорбинска киселина. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Предупредување

Протеинска лента збогатена со витамини. Не е наменет за деца, бремени или доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Almonds in Bitter Chocolate, Banana in Bitter Chocolate, Chocolate in Bitter Chocolate, Coconut in Milk Chocolate, Mango in Yogurt Topping, Strawberry in Yoghurt Topping

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend 23% Protein Bars 55g Powerhouse Nutrition Supplements Skopje
Гледате: Nutrend Protein Bar, 55g 80 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори