Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Zero Syrup

Бренд:
Шифра: N/A

300 ден

Без шеќер ✔ Без лактоза ✔ Без глутен ✔ Без масти ✔

BioTechUSA нискокалорични сирупи без шеќер, без маснотии со засладувачи.

Нето содржина: 320 ml

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме производот BioTechUSA Zero Syrup?

 • Нискокалорична
 • Без шеќер*
 • Без лактоза *
 • без глутен*
 • Без масти*

1Благодарение на неговата нискокалорична карактеристика, сирупот Zero може да се вклучи во различни диети.

*Изјавите се однесуваат на производот. Изјавата „без глутен“ се однесува само на верзии со вкус на чоколадо и јагода.

Дали сакате да им дадете малку солен вкус на вашите оброци сега?

Тогаш треба да изберете Zero Sauces! Пробајте ги 8-те различни вкусови за вашата омилена салата, стек, тестенини со намалени јаглехидрати или печен сладок компир.

 • Содржина: 320 ml
 • Вкусови: чоколадо, јагода, јаворов сируп

Можете да го користите BioTechUSA Zero сируп:

 • на вашата палачинка или вафли
 • на вашиот сладолед или торта
 • за засладување на житарици или каша
 • на сè што сакате ако барате вкусно решение без шеќер, но сакате повеќе од традиционални сирупи

Сирупот Zero, како и секој друг производ на BioTechUSA, содржи безбедни, внимателно избрани состојки.

Употреба

Консумирајте по потреба. Добро протресете пред консумирање!

Складирање

Да се чува цврсто затворено на ладно и суво место. По отворањето, чувајте го во фрижидер, но не замрзнувајте.

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Вода, засладувачи (еритритол, малтитоли, сукралоза), какао во прав со намалена маснотија, бамбусови влакна, стабилизатор (ксантанска гума), сол, ароми, конзерванс (натриум бензоат), киселина (млечна киселина), бои (сулфит амонијак, амонијак карамела).

Нутриционистички вредности 100 ml RI* (100ml)
Енергија 38 kJ/9 kcal <1%
Масти

– од кои заситува

0 g

0 g

0%

0%

Јаглехидрати

– од кои шеќери

11 g

0 g

4%

0%

Протеин 0 g 0%
Сол 0,60 g 10%

*Референтен внес на просечен возрасен.
Без лактоза: <0,1 g лактоза/100 ml завршен производ.
Без глутен според регулативата на ЕУ.

Strawberry (Јагода)

Вода, засладувачи (еритритол, малтитоли, сукралоза), бамбусови влакна, стабилизатор (ксантанска гума), сол, сушени јагоди во прав (0,1%), ароми, конзерванс (натриум бензоат), киселина (лимонска киселина), екстракт од морков, боја (кармини).

Нутриционистички вредности 100 ml RI* (100ml)
Енергија 38 kJ/9 kcal <1%
Масти

– од кои заситува

0 g

0 g

0%

0%

Јаглехидрати

– од кои шеќери

9 g

0 g

3%

0%

Протеин 0 g 0%
Сол 0,40 g 7%

*Референтен внес на просечен возрасен.
Без лактоза: <0,1 g лактоза/100 ml завршен производ.
Без глутен според регулативата на ЕУ.

Maple Syrup (Јаворов сируп)

Вода, засладувачи (еритритол, малтитоли, сукралоза), стабилизатор (ксантанска гума), ароми (содржат ‘рж), киселина (млечна киселина), конзерванс (натриум бензоат), сол, боја (сулфит амонијаккарамел).

Нутриционистички вредности 100 ml RI* (100ml)
Енергија 34 kJ/8 kcal <1%
Масти

– од кои заситува

0 g

0 g

0%

0%

Јаглехидрати

– од кои шеќери

10 g

0 g

4%

0%

Протеин 0 g 0%
Сол 0,40 g 7%

*Референтен внес на просечен возрасен.
Без лактоза: <0,1 g лактоза/100 ml завршен производ.
Без глутен според регулативата на ЕУ.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Pancake Syrup, Strawberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Zero Syrups Powerhouse Nutrition Skopje
Гледате: BioTechUSA Zero Syrup 300 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори