Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Protein Porridge 50g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 110 ден.Current price is: 90 ден.

Вкусната протеинска овесна каша, која содржи 30% протеин со уникатен квалитет (изолат на млечен протеин), е богата со влакна, без глутен и лесно сварлива. Но, има уште многу да се спомене – ПРОТЕИНСКАТА КАША содржи калциум, витамин К и исто така многу важен витамин Д. Во неговите состојки ќе најдете и семе од чиа и уникатна мешавина на витамини и минерали. Додадете само вода и кашата е готова за само 2 минути.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Вкусна протеинска каша

содржи 30% протеини, богат е со влакна, без глутен и лесно сварлив. Совршен за брз појадок или ужина во секое време од денот.

Хранлива вредност

Natural 100 g 1 доза – 50 гр
Енергетска вредност 1528 kJ/359 kcal 764 kJ/181 kcal
Масти 3,9 g 2 g
од кои заситени масни киселини 0,7 g 0,4 g
Јаглехидрати 46,9 g 23,5 g
од кои шеќери 13,7 g 6,9 g
Влакна 9,6 g 4,8 g
Протеини 30 g 15 g
Солта 0,35 g 0,2 g
Калциум 720 mg = 90 % * 360 mg = 45 % *
Витамин К2 22,6 µg = 30 % * 11,3 µg = 15 % *
Витамин Д 6 µg = 120 % * 3 µg = 60 % *
* Референтен внес
Raspberry 100 g 1 доза – 50 гр
Енергетска вредност 1526 kJ/359 kcal 763 kJ/181 kcal
Масти 4,4 g 2,2 g
од кои заситени масни киселини 0,7 g 0,4 g
Јаглехидрати 45,4 g 22,7 g
од кои шеќери 14,4 g 7,2 g
Влакна 10,2 g 5,1 g
Протеини 30 g 15 g
Солта 0,35 g 0,2 g
Калциум 720 mg = 90 % * 360 mg = 45 % *
Витамин К2 22,6 µg = 30 % * 11,3 µg = 15 % *
Витамин Д 6 µg = 120 % * 3 µg = 60 % *
* Референтен внес
Chocolate 100 g 1 доза – 50 гр
Енергетска вредност 1533 kJ/363 kcal 767 kJ/182 kcal
Масти 4,7 g 2,4 g
од кои заситени масни киселини 1,3 g 0,7 g
Јаглехидрати 45,1 g 22,6 g
од кои шеќери 14,8 g 7,4 g
Влакна 10,3 g 5,2 g
Протеини 30 g 15 g
Солта 0,35 g 0,2 g
Калциум 720 mg = 90 % * 360 mg = 45 % *
Витамин К2 22,6 µg = 30 % * 11,3 µg = 15 % *
Витамин Д 6 µg = 120 % * 3 µg = 60 % *
* Референтен внес

Природен вкус: овесни снегулки без глутен, изолат млечен протеин, кокос шеќер, оризово брашно, каша од хељда, семе од чиа (Salvia hispanica) 5%, инулин, фруктоза, гума од багрем, арома, натриум хлорид, агенси против стврднување фоксфакалтиум и силициум диоксид, менакинон – 7 (витамин К2), холекалциферол (витамин Д). Може да содржи траги од соја.

Вкус на малина: овесни снегулки без глутен, изолат од млечен протеин, кокос шеќер, каша од хељда, семе од чиа (Salvia hispanica) 5%, инулин, оризово брашно, фруктоза, лиофилизирани малини 2,5%, гума од багрем, регулатор на киселост, арома, киселина, натриум хлорид, средства против стврднување калциум фосфат и силициум диоксид, менакинон – 7 (витамин К2), холекалциферол (витамин Д). Може да содржи траги од соја.

Вкус на чоколадо: овесни снегулки без глутен, изолат млечен протеин, кокос шеќер, каша од хељда, семе од чиа (Salvia hispanica) 5%, инулин, оризово брашно, парчиња темно чоколадо 2,5% (какао маса, шеќер, какао путер, емулгатор сончоглед лецитин), какао, гума од багрем, арома, натриум хлорид, средства против стврднување калциум фосфат и силициум диоксид, менакинон – 7 (витамин К2), холекалциферол (витамин Д).

Препорачана доза: Дозата од 50 g е погодна како појадок или ужина наутро или попладне. Се препорачува да се консумира како ужина (најмалку 90 минути пред или после оброк). Може да се користи после физичка активност.
Максимална препорачана доза: два пати на ден.

Употреба: 50 g = 1 порција. Содржината на кесичката ставете ја во соодветен сад, додадете 100 ml топла вода (не зовриена) и промешајте. За подготовка може да се користи и ладна вода. Откако ќе се отвори, производот е наменет за непосредна употреба.

Предупредување: Не е наменет за деца под 3 години. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Natural, Raspberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Protein Porridge 50g Original price was: 110 ден.Current price is: 90 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори