Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Protein Bar 50

Бренд:
Шифра: N/A

120 ден

Без глутен Ниска содржина на шеќер

Уживајте во влажниот бар натоварен со протеини и вистинско млечно чоколадо во секој залак. Оваа исклучителна лента е со малку шеќер, без глутен и преполна со 50% протеини за да ви помогне да ја одржите и зголемите вашата мускулна маса.

Нето содржина: 50g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Нутритивни вредности

Чоколадо 50 г (1 лента)
Енергетска вредност 779 kJ/186 kcal
Масти 6.3 г
– од кои наситени масти 2.8 г
Јаглехидрати 11.0 г
– од кои шеќери 0.8 г
Протеини 25.0 г
Сол 0.15 г
Колачиња, Кокос 50 г (1 лента)
Енергетска вредност 796 kJ/190 kcal
Масти 6.8 г
– од кои наситени масти 3.0 г
Јаглехидрати 11.0 г
– од кои шеќери 0.8 г
Протеини 25.0 г
Сол 0.15 г

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Млечни протеини, хидролизирани говедски колагенски пептиди, млечна чоколада 16 % (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), навлажнувач глицерин, вода, сончогледово масло, какао, емулзија од кокоза грутки, арома, засладувач сукралоза. Овој производ може да содржи траги од соја, јаткасти плодови, кикирики и сусам.

Coconut (Кокос)

Млечни протеини, хидролизирани говедски колагенски пептиди, млечно чоколадо 16% (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, ароматизација), навлажнувач глицерин, вода, сончогледово масло, кокос 1,5% , антиоксиданс сулфур диоксид), емулгатор лецитин од семе од репка, арома, грмушки од какао, засладувач сукралоза. Овој производ може да содржи траги од соја, јаткасти плодови, кикирики и сусам.

Cookies & Cream (Колачиња со крем)

Млечни протеини, хидролизирани говедски колагенски пептиди, млечно чоколадо 16 % (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), навлажнувач глицерин, вода, сончогледово масло, какао (нишки од кокос, кокос антиоксиданс сулфур диоксид), емулгатор лецитин од семе од репка, арома, боја E 150c, засладувач сукралоза. Овој производ може да содржи траги од соја, јаткасти плодови, кикирики и сусам.

Информации за алергени

Содржи млеко или производи од него.

Предупредување

Да се чува на суво и темно место на температура до 25 °C, подалеку од дофат на мали деца. Не е погоден за деца.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Chocolate, Coconut, Cookies & Cream

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Protein Bars 50
Гледате: Nutrend Protein Bar 50 120 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори