Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

SciTec Nutrition Flavour Drops, 50ml

Бренд:
Шифра: N/A

290 ден

Веган ✔ Без шеќер ✔ Без лактоза ✔ Без глутен ✔

Течен засладувач без калории базиран на сукралоза достапен во различни вкусови. Доволни се само неколку капки Капки за вкус и можете да ги додадете во вашата овесна каша, јогурт, урда со малку маснотии или протеин без вкус, па дури и чаша вода, сето тоа според вашиот вкус. Капките за вкус имаат навистина разновидна употреба и бидејќи не содржат калории, масти, шеќери или јаглехидрати, тие се погодни за секоја диета.

Нето содржина: 50 ml

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Уморни сте од монотони вкусови? Flavor Drops е решението!

Без разлика дали вежбате или држите диета, не мора да трпите монотони вкусови кои ве тераат да се борите да ги достигнете вашите цели. Нема да се скршите психички затоа што нема да помислите „Повторно ме чека оваа невкусна работа“.

Дали јадете овесна каша, јогурт или урда со малку маснотии? Или само би фрлиле вкус на дневниот внес на вода? Со Flavor Drops, можете да додадете боја на обичната храна, пијалоци или дури и десерти користејќи само еден вкус, па дури и комбинација на вкусови при печењето.

Ако не можете да поднесете монотони, непроменливи вкусови на долг рок или едноставно сакате разновидност во аромата на вашите протеински шејкови, слободно користете Flavour Drops со производи без вкус.

За различни вкусови, Flavour Drops ви овозможува избор од десет вкусови. Искусете ја хармонијата на вкусовите дури и за време на вашата најригорозна диета или програма за слабеење!

Препорачана доза

Додадете 7 до 10 капки на 330 ml пијалок или 200 g храна. Прилагодете ја големината на порцијата според вашиот вкус.

Состојки

Арома, засладувач (сукралоза). Производот е без шеќер, глутен и лактоза и не влијае на содржината на шеќер, глутен и лактоза во пијалокот/садот подготвен според препорачаната употреба.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Raspberry Vanilla, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: SciTec Nutrition Flavour Drops, 50ml 290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори