Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Gaspari MyoFusion Advanced Protein, 1814g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 3.390 ден.Current price is: 2.890 ден.

Оваа протеинска мешавина е внимателно дизајнирана да го максимизира мускулниот анаболизам со тоа што на вашите гладни мускули им обезбедува моментален наплив на аминокиселини преку ултра премиум квалитетен хидролизат на протеин од сурутка и изолат од протеин од сурутка. Ова го прави MYOFUSION® Advanced Protein совршено решение за кога ви требаат протеини БРЗО, како директно после интензивен тренинг.

Нето содржина: 1814 g | 48 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Ултимативна протеинска мешавина

Myofusion® Advanced Protein е пример за бескрајната посветеност на Gaspari за обезбедување на протеински прашок со највисок квалитет и чистота на широките маси. Специфично формулиран да биде не само највкусниот протеински прав што е достапен, туку и најефективниот. MYOFUSION® е последната кулминација на долгогодишното научно истражување. Скоро секој знае дека ако сакате да го зголемите вашето посно мускулно ткиво и да предизвикате ново губење маснотии, најефективниот начин да го направите тоа е да ја зголемите количината на протеини што внесувате секој ден. Меѓутоа, проблемот е што не се создаваат сите протеини подеднакво! Додека просечниот протеински прав на пазарот ви дава една или две различни форми на протеини, само MYOFUSION® Advanced Protein ви обезбедува клинички потврдена мешавина од 5 најефикасни извори на протеини познати на човекот.

Придобивки

  • 25 грама најквалитетна сурутка и казеин
  • Протеинска мешавина за дисперзија на ослободена аминокиселина

Новата најсовремена наука покажа дека покрај потребата од протеин со екстремно брзо дејство, најмоќниот начин да се добие чиста телесна маса е да се консумира и прецизен сооднос на протеинот од сурутка и протеинот казеин. Преку мешавината на изолат од млечен протеин, мицеларен казеин и концентрат од протеин од сурутка, MYOFUSION® Advanced Protein ја следи оваа наука до милиграм. Ако сакате сериозно да го сфатите вашиот тренинг, начинот на кој ќе ги постигнете најголемите резултати е да ја следите клиничката наука Gaspari Nutrition® користена во создавањето на напредниот протеин MYOFUSION®.

Употреба

Измешајте 1 порција (35 g = 1 топка) во 200 – 250 ml вода и користете помеѓу оброците, пред и после тренинг.

Нутритивни вредности

Информации за исхрана по порција (35g) РВ**
Калории 595kJ/141kcal 7%
Масти 2,6g 4%
од кои наситени 1,3g 7%
Јаглехидрати 4,5g 2%
од кои шеќери 2,3g 3%
Влакна 0,6g
Протеини 25g 50%
Сол 0,2g 3%
Витамини и минерали
Калциум 200mg 25%
Аминокиселини во една доза
Леуцин (BCAA) 2500 mg **
Изолеуцин (BCAA) 1400 mg **
Валин (BCAA) 1400 mg **
Триптофан 400 mg **
Метионин 500 mg **
Фенилаланин 800 mg **
Треонин 1700 mg **
Лизин 2200 mg **
Хистидин 500 mg **

** RI – Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal.
* Состојките, грамажата и нутритивните вредности може малку да се разликуваат во зависност од варијантата на вкусот и/или серијата на производот.

Состојки

Banana

MyoFusion протеинска мешавина (концентрат од сурутка [млеко], млечен концентрат, изолат од сурутка [млеко], мицеларен казеин [млеко], хидролизиран изолат од сурутка [млеко]), малтодекстрин, сончогледово масло во прав (сончогледово масло високо со олеинска киселина, модифицирано, анти- средство за колачи (силика), ароми, згуснувач (карбоксиметилцелулоза), емулгатор (соја лецитин), сол, засладувач (сукралоза), триглицериди со среден ланец (триглицериди со среден ланец, млечни протеини, калиум фосфат), фосфат, боја (рибофлавин -5′- натриум фосфат – Е101а).

Chocolate

MyoFusion протеинска мешавина (концентрат од сурутка [млеко], млечен концентрат, изолат од сурутка [млеко], мицеларен казеин [млеко], хидролизиран изолат од сурутка [млеко]), малтодекстрин, какао во прав со намалена содржина на масти, сончогледово масло во прав (сончогледово масло) високо олеинска киселина, модифициран скроб, средство против стврднување (силика), ароми, згуснувач (карбоксиметилцелулоза), емулгатор (соја лецитин), сол, засладувач (сукралоза), триглицериди со среден ланец (триглицериди со среден ланец, млечни протеини, калиум фосфат, калциум фосфат ).

Peanut Butter

MyoFusion протеинска мешавина (концентрат од сурутка [млеко], млечен концентрат, изолат од сурутка [млеко], мицеларен казеин [млеко], хидролизиран изолат од сурутка [млеко]), малтодекстрин, какао во прав со намалена содржина на масти, сончогледово масло во прав (сончогледово масло) високо олеинска киселина, модифициран скроб, средство против стврднување (силика), ароми, згуснувач (карбоксиметилцелулоза), емулгатор (соја лецитин), сол, засладувач (сукралоза), триглицериди со среден ланец (триглицериди со среден ланец, млечни протеини, калиум фосфат, калциум фосфат ).

Strawberry

MyoFusion протеинска мешавина (концентрат од сурутка [млеко], млечен концентрат, изолат од сурутка [млеко], мицеларен казеин [млеко], хидролизиран изолат од сурутка [млеко]), малтодекстрин, сончогледово масло во прав (сончогледово масло високо со олеинска киселина, модифицирано, анти- средство за колачи (силика), ароми, боја (бетан – Е162), згуснувач (карбоксиметилцелулоза), емулгатор (соја лецитин), сол, засладувач (сукралоза), триглицериди со среден ланец (триглицериди со среден ланец, млеко, , калиум фосфат, калциум фос).

Vanilla

MyoFusion протеинска мешавина (концентрат од сурутка [млеко], млечен концентрат, изолат од сурутка [млеко], мицеларен казеин [млеко], хидролизиран изолат од сурутка [млеко]), малтодекстрин, сончогледово масло во прав (сончогледово масло високо со олеинска киселина, модифицирано, анти- средство за стврднување (силика), ароми, згуснувач (карбоксиметилцелулоза), емулгатор (соја лецитин), сол, засладувач (сукралоза), триглицериди со среден ланец (триглицериди со среден ланец, млечни протеини, калиум фосфат), фосфат.

Информации за алергени

Содржи соја, млеко или млечни производи.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Banana, Chocolate, Peanut Butter, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Gaspari MyoFusion Advanced Protein Peanut Butter Flavour 1814g Powerhouse Supplements Skopje Macedonia
Гледате: Gaspari MyoFusion Advanced Protein, 1814g Original price was: 3.390 ден.Current price is: 2.890 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори