Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Black Burn Drink Powder

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.190 ден.Current price is: 1.790 ден.

Без ГМО ✔ 26 активни состојки ✔

Формула за пијалок за додатоци во исхраната со растителни екстракти, Л-карнитин, холин, инозитол, CLA, HCA, амино киселини, витамини и минерали, плус со 200 mg кофеин по порција.

Нето количина: 90 таблети | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме Black Burn?

 • Формула за пијалок со вкус
 • 26 активни состојки
 • Со 200 mg кофеин по порција
 • Со 9 видови растителни екстракти
 • Со 2 извори на Л-карнитин: Л-карнитин-Л-тартарат и ацетил-Л-карнитин
 • Со холин, инулин, HCA (од екстракт од овошје Garcinia cambogia) и CLA (конјугирана линолова киселина)
 • Со L-тирозин
 • Со 4 типа на елементи во трагови: железо, јод, цинк, хром
 • Со 5 типа на витамини: витамин Б комплекс (витамин Б3, Б5, Б6, Б9 и Б12)
 • 30 порции

ФОКУСИРАЊЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ НА МАСТИ

Дали го обликувате вашето тело според план за вежбање? Дали ја приспособувате вашата исхрана на вашите активности и дали свесно користите додатоци во исхраната? Дали ви оди добро со вашите планови, но дали сакате подобри резултати? Ако се стремите кон совршенство, тогаш зачекорете се на повисоко ниво! Изберете ја термогената формула која најдобро одговара на вашите цели!

BLACK BURN – ЕКСТРЕМЕН СОСТАВ ВО КОЈ ВКЛУЧИВМЕ СЕ! СЕГА СЕ ВАШ РЕД ДА ГО НАПРАВИТЕ СО СО СОСТОЈАТ СОСТОЈБА ЗА ПОСПЕКТАКУЛАРЕН, ПОДЕФИНИРАН ФОРМА!

 1. Потрудете се за оптимален метаболизам на мастите! → Меѓу активните состојки на прашокот за пијалок Black Burn, цинкот придонесува за нормален метаболизам на масните киселини. Додека холинот е вклучен во нормалниот метаболизам на мастите.
 2. Енергирајте се! → Меѓу витамините содржани во производот, ниацин, пантотенска киселина и витамин Б6 и Б12 се вклучени во нормалниот метаболизам што дава енергија и придонесуваат за намалување на замор и исцрпеност.
 3. Стимулација на сите нивоа! → Содржината на железо, јод и цинк на Black Burn придонесува за одржување на нормалното ментално функционирање. Покрај тоа, јодот придонесува за нормално функционирање на нервниот систем. Фолната киселина (витамин Б9) може да се најде и во производот, што придонесува за одржување на нормалните психолошки функции.
 4. Оптимизирајте го вашиот апетит! → Содржината на хром во производот придонесува за одржување на нормално ниво на гликоза во крвта.

Нема повеќе ексцеси – само точно измерените основни работи!

На кого го препорачуваме Black Burn?

 • ако сакате да гледате дополнителни тегови само на шипките, а не на вашето тело
 • ако барате термогена формула
 • ако преферирате прашоци за пијалоци со вкус
 • кога само последните сантиметри ве делат од вашите цели

Што содржи Black Burn Powder?

Покрај основните витамински и минерални комплекси, BioTechUSA Black Burn Powder Fat-Burner содржи и такви популарни состојки како Л-карнитин, Л-тирозин, CLA, HCA или инозитол. Меѓу разновидните состојки на производот има и 9 видови растителни екстракти, како што се коренот Coleus forskohlii, лист од зелен чај, зелено кафе и гуарана. Последните три растителни екстракти функционираат како природни извори на кофеин, но исто така го збогативме производот со додаден безводен кофеин, за да можете поенергично да ги започнете вашите тренинзи! Една од главните предности на ароматизираниот пијалок Black Burn во прав е неговата содржина на инулин растворливи во вода.

Употреба

Измешајте 1 порција (7 грама = 2 дозерки = 2 лажички) со 300 ml вода во шејк и консумирајте помеѓу оброците! Не консумирајте пред спиење! Не ја надминувајте препорачаната дневна количина!

Нутритивна вредност

Дополнителни факти: Дневна количина: 7 g
во 7 g NRV ** (7 g)
Екстракт од зрна од зелено кафе 210 mg ***
– од кои хлорогена киселина 105 mg ***
Екстракт од лист од зелен чај 150 mg ***
– од кои полифеноли 57 mg ***
Подготовка на екстракт од семе од гуарана 200 mg ***
Екстракт од семе од какао 400 mg ***
– од кои теобромин 160 mg ***
Екстракт од корен од Coleus forskohlii 90 mg ***
– од кои форсколин 12 mg ***
Екстракт од овошје од Garcinia cambogia 150 mg ***
– од кои HCA 90 mg ***
Кофеинот 200 mg ***
– од безводен кофеин 150 mg ***
– од подготовка на екстракт од семе од гуарана 20 mg ***
– од екстракт од лист од зелен чај 9 mg ***
– од екстракт од зрна од зелено кафе 21 mg ***
Л-карнитин (од Л-карнитин Л-тартарат, ацетил-Л-карнитин) 1020 mg ***
Холин цитрат 252 mg ***
– од кои холин 87 mg ***
CLA (конјугирана линолова киселина) 300 mg ***
Л-тирозин 500 mg ***
Кверцетин (од екстракт од цветни пупки Sophora japonica) 94 mg ***
Инозитол 300 mg ***
Екстракт од корен од глуварче 73 mg ***
Екстракт од корен од Polygonum cuspidatum 45 mg ***
– of which resveratrol 43 mg ***
инулин 1333 mg ***
Пантотенска киселина 3,9 mg 65%
Ниацин (како никотинска киселина) 3,2 mg 20%
Витамин Б6 0,79 mg 56%
Фолна киселина 138 µg 69%
Витамин Б12 1,6 µg 64%
Железо 10 mg 71%
Цинк 4,2 mg 42%
Јод 53,3 µg 36%
Хром 19 µg 48%
**NRV: референтна вредност на хранливи материи за возрасни.
*** Не е утврден NRV.

Состојки

Инулин, Л-карнитин Л-тартарат 17,1%, ароми, Л-тирозин, CLA прав 7,1% [глицериди (богати со CLA), цврсти материи од пченкарен сируп, натриум казеинат (содржи млеко), средство против стврднување (силикон диоксид), стабилизатор (калиум фосфати)], екстракт од семе од какао (Theobroma cacao), киселина (лимонска киселина), ацетил-L-карнитин 4,3%, инозитол 4,3%, холин цитрат 3,7%, екстракт од зелено кафе, екстракт од семе од гуарана (Paullinia cupana) (природен екстракт од гуарана, кофеин), безводен кофеин 2,1%, екстракт од овошје Garcinia cambogia, екстракт од лисја од зелен чај (Camellia sinensis), екстракт од корен од лажен болдо (Coleus forskohlii), кверцетин [од екстракт од јапонска пагода (Sophora japonica) од цветни пупки] , екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale) (екстракт од глуварче, малтодекстрин), засладувач (сукралоза), средства против стврднување (силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини), екстракт од корен од Polygonum cuspidatum, железен фумарат, цинк оксид, Д-пантотенат, калциум, никотинска киселина, боја (Allura Red AC3), пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, хром (III) хлорид, калиум јодид.
3Allura Red AC: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.
Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Предупредувања

Да се чува подалеку од дофат на мали деца! Додатоците во исхраната не ја заменуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Содржи кофеин (200 mg/порција, 66,7 mg/100 ml од производот подготвен за консумирање). Неговата употреба не се препорачува за деца под 18 години, бремени жени и доилки, пациенти со срцеви заболувања, хипертензија, чувствителност на кофеин, во случај на позната основна болест или лекови!

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Grapefruit, Passion Fruit, Watermelon

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Black Burn Powder 210g passion fruit suplementi za slabeenje powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Black Burn Drink Powder Original price was: 2.190 ден.Current price is: 1.790 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори