Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Fit Cuisine LOW-CAL Sauce Caesar Dressing

Бренд:

Original price was: 290 ден.Current price is: 240 ден.

Веган ✔ Без глутен ✔ Без масти ✔ Без шеќер ✔

Богат вкус – помалку од 5 калории по порција.
Совршен за: дип, прелив, готвење и маринирање.

Нето содржина: 425 ml | 28 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Клучни придобивки

  • Нискокалорична
  • Без додаден шеќер
  • Веган
  • Без глутен
  • Без млечни производи
  • Без масти

Употреба

Добро протресете пред употреба.

Состојки

Вода, згуснувачи (цитрусни влакна, ксантанска гума, карбокси метил целулоза), сол, киселина (оцетна киселина), арома, боја (титаниум диоксид, боја на карамела E150D), сушен босилек, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат) засладувач.

Услови на чување

Да се ​​чува на ладно место, подалеку од директна сончева светлина. Откако ќе се отвори, чувајте го во фрижидер и консумирајте во рок од 4 недели.

Информации за исхраната

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK. FIT CUISINE™ е подбренд на Applied Nutrition Limited.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Fit Cuisine LOW-CAL Sauce Caesar Dressing Powerhouse Skopje
Гледате: Fit Cuisine LOW-CAL Sauce Caesar Dressing Original price was: 290 ден.Current price is: 240 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори