Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize Super Mass Gainer, 2943g

Бренд:
Шифра: N/A

2.390 ден

Без глутен ✔ 3 g чист креатин ✔

Dymatize® SUPER MASS GAINER™ е премиум гејнер со соодветен калориски профил дизајниран да ги задоволи посебните потреби на бодибилдерите, кревачите на моќ и хард-гејнерите во фазата на зголемување. Особено за време на фазите на интензивен тренинг, од суштинско значење е да се обезбеди соодветен и целно ориентиран внес на хранливи материи. Целно ориентираниот внес на хранливи материи помага да се поддржи мускулниот раст, да се подобрат перформансите на тренингот и да се намали заморот. Нашата „Формула POWERHOUSE“ е специјална матрица развиена за да испорача моќна комбинација на креатин, јаглени хидрати и протеини, задоволувајќи ги вашите специфични барања за време на фазата на зголемување.

Нето содржина: 2943 g | 9 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Dymatize® Mass Gainer + висококвалитетен креатин

Секоја порција содржи 52 g висококвалитетни протеини, вклучително и 11-12 g природни BCAA + 3 g креатин и, во зависност од вкусот, до 243 g јаглени хидрати и малку шеќери*.
Dymatize® користи само чист, висококвалитетен креатин монохидрат од Creapure®. Произведено во Германија. Дневниот внес од 3 g креатин ја зголемува физичката изведба при последователни изливи на краткорочни вежби со висок интензитет. Вклучените 5 витамини (витамин Ц, ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6 и фолна киселина) исто така придонесуваат за намалување на уморот и заморот, додека протеинот го поддржува растот и одржувањето на мускулната маса.

Има мала дупка во заптивката на фолијата под капакот на сите наши конзерви за прав. Оваа дупка е неопходна и е дизајнирана да спречи искривување на конзервата со изедначување на притисокот за време на транспортот. Тоа не го загрозува квалитетот на нашите производи на кој било начин.

 • 52 g висококвалитетни протеини по порција
 • Вклучувајќи 11 – 12 g BCAA**
 • До 243 g јаглени хидрати по порција, во зависност од вкусот
 • Со 3 g чист креатин по порција
 • Ниско ниво на шеќери *
 • Вклучувајќи 5 витамини
 • Без глутен
 • Погоден за вегетаријанци
 • Тестиран на забранети супстанции од „Informed-Choice“ за сигурност на спортистите и највисок квалитет на производот

* по производ, освен колачиња и крем
** BCAA (амино киселини со разгранет ланец: Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) природно се наоѓаат во протеините

Хранливите материи може да се разликуваат по вкус – за информации за специфичните вкусови, видете ги информациите за исхраната.

Препорачана употреба

 • 1 порција на ден, после тренинг
  Упатство за мешање (1 порција): Rich Chocolate: Додадете 321 g (приближно 3 дозерки – вклучени) во 700 ml вода и добро измешајте. Gourmet Vanilla, Strawberry, Cookies & Cream, Banana: Додадете 327 g (приближно 3 дозерки – вклучени) на 700 ml вода и добро измешајте.
 • Не за деца и адолесценти. За возрасни – користете само за време на интензивни периоди на обука.
 • Како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивни вредности

во 100 g во порција (321 g*)
Енергија kJ (kcal) 1607 (379) 5160 (1217)
Масти 2,7 g 8,6 g
– од кои заситени 0,8 g 2,7 g
Јаглехидрати 72 g 231 g
– од кои шеќери 5,1 g 16 g
Протеини 16 g 52 g
Сол 0,13 g 0,40 g
Витамин C 20 mg (24%**) 63 mg (78%**)
Ниацин 6 mg (38%**) 19 mg (121%**)
Фолна киселина 73,8 μg (37%**) 237 μg (118%**)
Витамин B6 0,51 mg (36%**) 1,6 mg (116%**)
Пантотенска киселина 2,2 mg (37%**) 7,2 mg (120%**)
Креатин 0,9 g 3,0 g
Профил на аминокиселини
***L-Валин 1,0 g 3,2 g
***L-Леуцин 1,6 g 5,2 g
***L-Изолеуцин 0,9 g 2,9 g
L-Аланин 0,7 g 2,1 g
L-Аргинин 0,5 g 1,5 g
L-Аспартска киселина 1,4 g 4,6 g
L-Цистеин 0,2 g 0,7 g
L-Глутамска киселина 3,1 g 10 g
Глицин 0,3 g 1,0 g
***L-Лизин 1,4 g 4,4 g
***L-Истидин 0,4 g 1,2 g
***L-Метионин 0,4 g 1,2 g
***L-Фенилаланин 0,7 g 2,1 g
L-Пролин 1,3 g 4,1 g
L-Серин 0,8 g 2,6 g
***L-Треонин 0,9 g 2,8 g
***L-Триптофан 0,2 g 0,8 g
L-Тирозин 0,6 g

*на 321 g во 700 ml вода **% Хранлива референтна вредност *** Есенцијални аминокиселини

Збир на BCAA (L-Valine, L-Leucine, L-изолеуцин): 3,5 g (11 g по порција)

Состојки

Rich Chocolate

Малтодекстрин, млечни протеини (20%) (млечни протеини, концентрат на протеин од сурутка, изолат од протеин од сурутка, хидролиза на протеин од сурутка, мицеларен казеин), какао во прав со намалена маснотија, сончогледово масло, ароми, креатин монохидрат (1%), емулгатори (лецитини, моно – и диглицериди на масни киселини), згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, карагенан), засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), средство против стврднување (силициум диоксид), аскорбинска киселина (витамин Ц), никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), фолна киселина. Може да содржи: јајца, соја, целер, сенф.

Gourmet Vanilla

Малтодекстрин, млечни протеини (20%) (млечни протеини, концентрат на протеин од сурутка, изолат од протеин од сурутка, хидролиза на протеин од сурутка, мицеларен казеин), сончогледово масло, аромати, креатин монохидрат (1%), емулгатори (лецитини, моно- и диглицериди на масни киселини), згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, карагенан), засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), средство против стврднување (силикон диоксид), аскорбинска киселина (витамин Ц), никотинамид, калциум Д- пантотенат, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), фолна киселина. Може да содржи: јајца, соја, целер, сенф.

Strawberry

Малтодекстрин, млечни протеини (20%) (млечен протеин, концентрат на протеин од сурутка, изолат од протеин од сурутка, хидролиза на протеин од сурутка, мицеларен казеин), сончогледово масло, креатин монохидрат (1%), ароми, боја на храна (малтодекстрин, сок од цвекло во прав), емулгатори (лецитини, моно- и диглицериди на масни киселини), згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, карагенан), засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), средство против стврднување (силикон диоксид), аскорбинска киселина (витамин Ц), никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), фолна киселина. Може да содржи: јајца, соја.

Cookies & Cream

Малтодекстрин, млечни протеини (20%) (млечен протеин, концентрат на протеин од сурутка, изолат од протеин од сурутка, хидролиза на протеин од сурутка, мицеларен казеин), ароми, сончогледово масло, креатин монохидрат (1%), какао во прав со намалена маснотија, емулгатори (лецитини, моно – и диглицериди на масни киселини), згуснувачи (целулозна гума, ксантанска гума, карагенан), засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), средство против стврднување (силициум диоксид), аскорбинска киселина (витамин Ц), никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), фолна киселина. Може да содржи: јајца, соја, целер, сенф.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани на забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Дополнителни информации

Вкусови

Cookies & Cream, Gourmet Vanilla, Rich Chocolate, Strawberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Dymatize Super Mass Gainer, 2943g Cookies Cream Powerhouse Fitness Supplements
Гледате: Dymatize Super Mass Gainer, 2943g 2.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори