Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Samurai Shadow Mass Gainer, 3000g

Бренд:
Шифра: N/A

2.290 ден

50 mg Digezyme® ✔ 4,7 g креатин ✔

Mass Gainer е пијалок со протеини и јаглехидрати во прав со вкус на двојно чоколадо. Неговите корисни ефекти се добиваат од три извори. Содржината на протеини (од 3 различни извори на протеини), . Содржината на јаглехидрати (од 5 различни извори), Креатинот (од 3 извори). Додадовме и четири аминокиселини (БЦАА и глутамин) и комплекс од дигестивни ензими кои на овој производ му даваат импресивен и функционален профил.

Нето содржина: 3000 g | 60 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Samurai Shadow Mass Gainer

Mass Gainer е пијалок со протеини и јаглехидрати во прав со вкус на ванила со засладувачи. Неговите корисни ефекти се добиваат од три извори. Содржината на протеини (од 3 различни извори на протеини), придонесува за раст и одржување на мускулната маса*. Содржината на јаглехидрати (од 5 различни извори), ќе ви даде соодветен извор на енергија за време на тренингот, додека креатинот (од 3 извори), ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткорочни вежби со висок интензитет*. Додадовме и четири аминокиселини (БЦАА и глутамин) и комплекс од дигестивни ензими кои на овој производ му даваат импресивен и функционален профил. *Овие здравствени тврдења се одобрени од Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и Европската комисија (ЕК).

  • 23 g протеини / 62 g јаглени хидрати
  • 4,7 g креатин, 3 различни видови
  • Додадени амино киселини
  • Мешавина од 5 јаглехидрати со матрица
  • 50 mg Digezyme®
  • Лесно се меша

Препорачана  употреба

Додадете една порција (50 g – 1+1/4 дозерки) во 250 ml вода или млеко со намалена масленост и добро мешајте во рок од 30 секунди. Земете две порции дневно, во деновите кога имате тренинг. Првата порција земете ја после тренинг и земете дополнителна порција помеѓу оброци.

Нутритивни вредности

Нутритивни факти во 100 g %ПДВ*
Енергија 1513 kJ / 360 kcal 19%
Масти 2.0 g 2%
– од кои заситени 0.6 g 3%
Јаглехидрати 62 g 23%
– од кои шеќери 7.7 g 8%
Протеини 23 g 45%
Сол <0.01 g 0%

*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Состојки

Малтодекстрин, протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), креатин монохидрат, вкус (ванила, крем), палатиноза, восочна пченка, декстроза, фруктоза, Л-глтамин, хидролизиран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), мицеларен казеин (од млеко), инстант Л-леуцин, згуснувач (ксантанова гума), инстант Л-изолеуцин, инстант Л-валин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Kre-Alkalyn® (пуфериран креатин монохидрат), креатин пируват, ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза). [DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH].

Информации за алергени

Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Рок на употреба и складирање

Означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26 ° C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Формулирано и произведено за: Samurai Shadow Supplements. Произведено во ЕУ.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Double Chocolate, French Vanilla, Wild Berry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Samurai Shadow Mass Gainer, 3000g 2.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори