Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize ISO 100 Hydrolyzed, 932g

Бренд:
Шифра: N/A

2.390 ден

Без шеќер ✔ Без глутен ✔ Без масти ✔

Секој што бара слаба и моќна фигура знае за предизвикот да се поддржи промоцијата на синтезата на мускулните протеини и да се обезбеди правилен внес на калории за вашите цели. Ова бара највисок квалитет на производот, обезбедувајќи ја вистинската количина на протеини со што е можно помалку вишок калории.

Нето содржина: 932g | 29 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Dymatize ISO 100 Hydrolyzed

ISO100 HYDROLYZED е супер премиум комбинација на изолат од хидролизиран протеин од сурутка и изолат од протеин од сурутка – најнапредната формула од DYMATIZE. Преку ензимска хидролиза, протеинот од сурутка делумно се разложува на синџири на аминокиселини, што го прави многу лесно да се вари. ISO100 HYDROLYZED е совршен избор после, па дури и пред исцрпувачки тренинзи. Без шеќер и масти со помалку од 116 kcal по порција кога се меша со вода.

 • 25 g изолат на протеин од сурутка по порција
 • Секоја порција содржи 5,6-5,8 g BCAA вклучувајќи 2,6-2,7 g клучна аминокиселина Л-леуцин, во зависност од вкусот
 • Без шеќер и масти и помалку од 116 kcal по порција (помешано со вода)
 • Без глутен
 • Погоден за вегетаријанци
 • Тестирана од „Informed-Choice“ за сигурност на спортистите и највисок квалитет на производот

Предложена употреба

 • 1-2 порции на ден. Земете пред вежбање, после вежбање или кога и да посакате пијалок со висока содржина на протеини.
 • Како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.
 • За мазна банана, колачиња и крем, јагода, гурманска ванила: Додадете 30 g прашок (приближно 1 дозерка – вклучено) во 180 ml (6 oz) вода и темелно измешајте.
 • За роденденска торта, сладолед од портокал: Додадете 30 g прашок (приближно 1 дозерка – вклучено) во 240 ml (8 oz) вода и темелно измешајте.
 • За чоколадни кикиритки: Додадете 31 g прашок (приближно 1 дозерка – вклучено) во 240 ml (8 oz) вода и темелно измешајте.
 • За гурманско чоколадо, фаџ пусти и чоколаден кокос: Додадете 32 g прашок (приближно 1 дозерка – вклучено) во 240 ml (8 oz) вода и темелно измешајте.

Нутритивни вредности

Нутритивни Информации по порција (31 g*)
Енергија kJ (kcal) 470 (111)
Масти 0.6 g
– од кои заситени 0.3 g
Јаглехидрати 0.7 g
– од кои шеќери 0.5 g
Протеини 25 g
Сол 0.42 g
Природен Профил на Аминокиселини по порција (31 g*)
**L-Валин 1.5 g
**L-Леуцин 2.6 g
**L-Изолеуцин 1.5 g
L-Аланин 1.2 g
L-Аргинин 465 mg
L-Аспартинска киселина 2.6 g
L-Цистеин 552 mg
L-Глутаминска киселина 4.4 g
Глицин 423 mg
**L-Лизин 2.4 g
**L-Хистидин 409 mg
**L-Метионин 546 mg
**L-Фенилаланин 767 mg
L-Пролин 1.5 g
L-Серин 1.2 g
**L-Треонин 1.7 g
**L-Триптофан 406 mg
L-Тирозин 696 mg

* на 31 g во 240 ml (8 oz) вода ** есенцијални амино киселини

Збир на BCAA (Л-валин, Л-леуцин, Л-изолеуцин): 18 g (5,6 g по порција)

Состојки

Gourmet Chocolate

Хидролизиран протеин од сурутка изолатор (млеко) (47%), изолатор на протеини од сурутка (млеко) (44%), масно намален какао во прав, сол, ароматизација, емулгатор (лецитини), подобрувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (сакралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Gourmet Vanilla

Хидролизиран изолат на протеин од сурутка (млеко) (49%), изолат од протеин од сурутка (млеко) (48%), арома, емулгатор (лецитини), сол, засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силикон диоксид) . Може да содржи: јајца, соја.

Cookies & Cream

Хидролизиран изолат од протеин од сурутка (млеко) (49%), изолат од протеин од сурутка (млеко) (47%), ароми (млеко), какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (лецитини), сол, засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (сукралоза , стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Chocolate Coconut

Хидролизиран изолат од протеин од сурутка (млеко) (46%), изолат од протеин од сурутка (млеко) (44%), какао во прав со намалена маснотија, ароми, сол, емулгатор (лецитини), засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Chocolate Peanut

Хидролизиран изолат на протеин од сурутка (млеко) (47%), изолат од протеин од сурутка (млеко) (45%), какао во прав со намалена маснотија, сол, емулгатор (лецитини), ароми, засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Birthday Cake

Хидролизиран изолат од протеин од сурутка (млеко) (49%), изолат од протеин од сурутка (млеко) (46%), ароми (млеко), сол, емулгатор (лецитини), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување ( силициум диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Fudge Brownie

Хидролизиран изолат од протеин од сурутка (млеко) (46%), изолат од протеин од сурутка (млеко) (44%), какао во прав со намалена маснотија, ароми, сол, емулгатор (лецитини), засилувач на вкус (калиум хлорид), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Strawberry

Хидролизиран изолат од протеин од сурутка (млеко) (49%), изолат од протеин од сурутка (млеко) (47%), арома, емулгатор (лецитини), сол, храна за боење (малтодекстрин, сок од цвекло во прав), киселини (јаболкова киселина, лимонска киселина) , засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа), средство против стврднување (силициум диоксид). Може да содржи: јајца, соја.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани на забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Дополнителни информации

Вкусови

Birthday Cake, Chocolate Coconut, Chocolate Peanut, Cookies & Cream, Fudge Brownie, Gourmet Chocolate, Gourmet Vanilla, Orange Ice Cream, Smooth Banana, Strawberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Dymatize ISO 100 Hydrolyzed 932g - Strawberry Powerhouse MK
Гледате: Dymatize ISO 100 Hydrolyzed, 932g 2.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори