Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Caffeine Tabs

Бренд:

490 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Подобрете ја вашата концентрација и зголемете ја вашата будност со табовите за кофеин, 200 mg кофеин по таблета!

Нето количина: 100 Таблети | 100 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Caffeine Tabs

Yamamoto® Nutrition Caffeine TABS е додаток во исхраната со витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) со кофеин. Придонесува за нормален енергетски метаболизам.

Кафето има стотици фитохемикалии, од кои некои може да ги неутрализираат позитивните ефекти на кофеинот. Меѓутоа, со чист кофеин, вашата посакувана доза може да се земе без никакви можни пречки. Нашите кофеински капсули ви овозможуваат да ја земете саканата количина во пригодна, прецизна и висока доза.

Производот содржи 200 mg кофеин во дневна доза. Не се препорачува за деца и бремени жени.

Употреба

Земете 1 таблета еднаш дневно со вода или друг пијалок.

Нутритивни вредности

Вкупно дози: 100 | Големина на дневна доза: 1 таблета

Хранливи вредности по порција (*РВ%)
Кофеин 200mg
Витамин Б1 0,22mg (20%*)

*РВ% = Референтни Внеси

Состојки

Стабилизатор: микрокристална целулоза; кофеин, агенси против стврднување: силициум диоксид, магнезиум стеарат; тиамин хидрохлорид (витамин Б1).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Caffeine TABS (100 Caps) Powerhouse Suplementi MK
Гледате: Yamamoto Caffeine Tabs 490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори