Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Flapjack Gluten Free Oat Bar, 100g

Бренд:
Шифра: N/A

80 ден

Почестете се со вкусен Flapjack кој ќе го задоволи вашиот глад и слатко. Направен со овес без глутен, овој бар нуди мека и нежна текстура, истовремено обезбедувајќи многу влакна, суштинска компонента за урамнотежена исхрана.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Сложените јаглехидрати ќе ви дадат енергија за целото утро, додека убавото темно чоколадо ќе ги задоволи вашите пупки за вкус. Внимателно ги избравме состојките со највисок квалитет за шипката, осигурувајќи дека нашиот џек не содржи конзерванси, вештачки бои и природно без глутен.

  • Без глутен
  • Висока содржина на влакна
  • Без конзерванси

Хранлива вредност

Чоколадо + банана со вкус на темно чоколадо, Чоколадо + вишна со вкус на темно чоколадо 100 g
Енергетска вредност 1683 kJ/401 kcal
Масти 14,6 g
од кои заситени масни киселини 8,2 g
Јаглехидрати 58,3 g
од кои шеќери 22,2 g
Влакна 8,4 g
Протеини 5,4 g
Солта 0,05 g
Содржината на сол се должи исклучиво на присуството на природен натриум.
Чоколадо + вкус на кокос со темно чоколадо 100 g
Енергетска вредност 1747 kJ/417 kcal
Масти 17,8 g
од кои заситени масни киселини 11,1 g
Јаглехидрати 54,6 g
од кои шеќери 19,7 g
Влакна 8,5 g
Протеини 5,7 g
Солта 0,05 g
Содржината на сол се должи исклучиво на присуството на природен натриум.

Состојки

Чоколадо + банана со вкус на темно чоколадо: овесни снегулки без глутен 34%, темно чоколадо 15% (какао маса, шеќер, какао путер, какао, емулгатор соја лецитин, екстракт од ванила), гликозен-фруктозен сируп, гликозен сируп, крем со лешник (шеќер, палмино и шеа масло, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор од соја лецитин, ароми), захаросани банани 5 % (банана 55 %, шеќер, кокосово масло, ароми), гума од багрем, растителни масти (дланка, палма, шеа), засладено кондензирано полномасно млеко (млеко, шеќер), какао, навлажнувач глицерин, емулгатор реп лецитин, природен аромат, природен антиоксиданс екстракт од Origanum vulgare, антиоксидантна мешавина од природни токофероли. Производот содржи алергени млеко, соја и лешници. Производот може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Чоколадо + вишна: овесни снегулки без глутен 34%, темно чоколадо 15% (какао маса, шеќер, какао путер, какао, емулгатор соја лецитин, екстракт од ванила), гликозен-фруктозен сируп, гликозен сируп, крем со лешници (шеќер, палмино и шеа масло, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор соја лецитин, ароми), захаросани вишни 5% (вишни 56%, шеќер, сончогледово масло, оризово брашно), гума од багрем, растителни масти (дланка, палма, шеа), засладено кондензирано полномасно млеко (млеко, шеќер), какао, навлажнувач глицерин, природен аромат, емулгатор рап лецитин, природен антиоксиданс екстракт од Origanum vulgare, антиоксидативна мешавина од природни токофероли. Производот содржи алергени млеко, соја и лешници. Производот може да содржи траги од други јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Чоколадо + вкус на кокос со темно чоколадо: овесни снегулки без глутен 34 %, темно чоколадо 15 % (какао маса, шеќер, какао путер, какао, емулгатор соја лецитин, екстракт од ванила), гликозен сируп, гликозен сируп, кокос (кокос, антиоксиданс сулфур диоксид), крем со лешници (шеќер, палма и шеа масло, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор од соја лецитин, аромати), гума од багрем, растителни масти (дланка, палма, шеа), кондензирано засладено млеко (млеко, шеќер), какао, навлажнувач глицерин, емулгатор реп лецитин, природен арома, арома, природен антиоксиданс екстракт од Origanum vulgare, антиоксидантна мешавина од природни токофероли.
Производот содржи алергени глутен, млеко, соја и лешници. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикиритки и сусам.

Употреба

Откако ќе се отвори, производот е наменет за непосредна употреба.

Предупредување

Не е наменет за деца под 3 години. Да се чува на суво место на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate & Banana in Bitter Chocolate, Chocolate & Cherry in Bitter Chocolate, Chocolate & Coconut in Bitter Chocolate

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Flapjack Gluten Free Oat Bar, 100g 80 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори