Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Protein Cream Cocoa-Hazelnut, 400g

Бренд:

Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.

Без глутенБез палмово маслоБез шеќер

Какао намаз со лешници и протеин од сурутка.

Нето количина: 400g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме производот BioTechUSA Protein Cream?

Бидејќи

  • има содржина на протеини од 17%
  • се прави со користење на протеин од сурутка
  • тоа е без глутен
  • без палмово масло
  • без конзерванси

Можете да го намачкате на леб, да го ставите на колаче или да го јадете од теглата

Пристигна BioTechUSA Protein Cream и може да биде одличен избор за слатки луѓе кои даваат голем акцент на здравиот начин на живот. BioTechUSA Protein Cream е направен со протеин од сурутка, а со него можете да го поддржите и внесот на протеини. Ослободете ја вашата фантазија, јадете ја како што сакате и дозволете да ве маѓепса интензивниот вкус на какао лешник.

За кого го препорачуваме производот BioTechUSA Protein Cream?

  • За оние кои сакаат да ја направат својата исхрана пошарена
  • За луѓе кои бараат алтернатива богата со протеини на кремите од какао лешник
  • За оние кои сакаат само да се откажат од вишокот шеќер, но не и од слатките вкусови

Употреба

Има многу начини да го искористите, уживајте како сакате! На пример, подгответе го појадокот со него.

Препорачаната големина на порцијата е 15 g. Нејзиното прекумерно консумирање може да предизвика лаксативно дејство. Добро измешајте пред употреба.

Како да се чува протеинскиот крем?

Чувајте го цврсто затворено на ладно и суво место. Консумирајте во рок од 4 недели по отворањето.

Нутритивна вредност

Нутриционистички факти 100 g RI* (100 g)
Енергија 2006 kJ/483 kcal 24%
Масти 33 g 46%
– од кои заситува 4.6 g 23%
Јаглехидрати 42 g 16%
– од кои шеќери 8.0 g 9%
– од кои полиоли 31 g **
Влакна 2.3 g **
Протеин 17 g 35%
Сол 0.30 g 5%

*Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal)./**Не е утврдена вредност на RI.

Состојки

Засладувач (малтитоли), сончогледово масло, концентрат од протеин од сурутка (17%), печени лешници (10%), сурутка во прав (9%), какао во прав со намалени масти (7%), емулгатор (лецитини), ароми. Може да содржи траги од соја и кикирики. Proteinski krem. Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Protein Cream Cocoa Hazelnut 400g Proteinski Krem Powerhouse MK
Гледате: BioTechUSA Protein Cream Cocoa-Hazelnut, 400g Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори