Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Iso Whey Zero, 25g

Бренд:
Шифра: N/A

90 ден

Без глутен | Без лактоза | Без палмино масло | Без шеќер

Изолат од протеин од сурутка со врвен квалитет без шеќер*, без лактоза** и без глутен со основна состојка Native Whey Isolate, додадени BCAA и глутамински амино киселини.

 • Нето количина: 25 г | 1 порција
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ви го препорачуваме пијалокот во прав Iso Whey Zero?

 • Формула базирана на Native Whey Isolate
 • Висока содржина на протеини
 • Со додадени амино киселини: Л-глутамин и BCAA
 • Шеќер1-, лактоза-2 и без глутен3
 • Без палмино масло
 • Без конзерванси
 • 88 mg кофеин по порција4
 • Брзо и лесно за подготовка
 • Широк избор на вкусови
 • Широк избор на пакување

1Без шеќер: 0,5 g шеќер на 100 ml во готовиот напиток за консумирање.

2Ако користите поголеми разредувања, готовиот производ за пиење е без лактоза.

3Без глутен, според регулативите на ЕУ.

4Ексклузивно за производот со вкус на Caffè Latte.

Кому му ја препорачуваме пудрата за пијалок Iso Whey Zero?

 • На жените и мажите кои водат активен начин на живот, па дури и на елитните спортисти.
 • На оние кои би сакале да го надополнат дневниот внес на протеини со протеински пијалок во прав
 • За оние со нетолеранција на лактоза
 • На оние со нетолеранција на глутен
 • Тоа е безбеден избор и за вегетаријанците

Препорачана употреба

Измешајте 1 порција (25 g = 1 лажичка наполнета до горната ознака = 2 натрупани лажици) прашок со 200 ml или 350 ml2 вода во шишето за шејкер. (2Доколку користите поголемо разредување, производот готов за пиење е без лактоза.) Во деновите на тренинг, земајте 1 порција наутро и 1 порција веднаш по тренингот. Во деновите за одмор, земете 1 порција наутро и 1 порција попладне.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Варијантата со вкус на Caffé Latte содржи кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени. Конзумирањето на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Состојки

Колачиња и крем: изолат од протеин од сурутка 82% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], Л-глутамин 5,5%, кремаст [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а сируп, гликоза, гликоза) стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], ароми, чоколаден прав [какао маса, какао путер, какао во прав со намалена маснотија, емулгатор: лецитини (соја), арома], емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), цимет, сол, средство против стврднување (силициум диоксид), Л-леуцин 0,2%, Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, засладувач (сукралоза). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Лешник: изолат на протеин од сурутка 87% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], какао во прав со намалена маснотија, крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], Л-глутамин 2,5%, емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), ароми, сол, средство против стврднување (силикон диоксид), Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Фстаци: изолат од протеин од сурутка 88% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фос) средство против стврднување (калциум фосфати)], Л-глутамин 2,5%, ароми, емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), сол, средство против згрутчување (силициум диоксид), Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бои (тартразин1, индиготин). 1Тартразин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Бело чоколадо: изолат од протеин од сурутка 87% [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], крем [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (E471, E472a), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фоф) средство против стврднување (калциум фосфати)], ароми, Л-глутамин 2,5%, емулгатор: лецитини (соја), згуснувачи (карагенан, ксантанска гума), сол, средство против згрутчување (силициум диоксид), Л леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), L-Изолеуцин 0,1%, L-валин 0,1%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Нутриционистички факти

Големина на порција: 25 g | Порции по контејнер: 20 | Дневна количина: 2 порции (50 g)
100 g RI* (100 g) 25 g 50 g
Енергија 1579 kJ/

372 kcal

19% 395 kJ/

93 kcal

790 kJ/

186 kcal

Масти 1,6 g 2,3% <0,5 g 0,8 g
– од кои заситува 1 g 5% 0,3 g 0,5 g
Јаглехидрати 5,2 g 2% 1,3 g 2,6 g
– од кои шеќери 0,8 g 0,89% <0,5 g <0,5 g
Протеини 84 g 168% 21 g 42 g
Солта 0,71 g 12% 0,18 g 0,36 g
*Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).
Без шеќер: <0,5 g шеќер/100 ml готов производ за пиење.
Без глутен според регулативата на ЕУ.
Без лактоза: <0,1 g лактоза/100 ml готов производ за пиење.

 

Просечна содржина на аминокиселини во 1 порција (25 g):
Есенцијални амино киселини (ЕАА) Условно есенцијални амино киселини (CAA) Неесенцијални амино киселини (NAAs)
Хистидин 375 mg Аргинин 502 mg Аланин 959 mg
изолеуцин• 1178 mg Цистеин 638 mg Аспарагинската киселина 2141 mg
леуцин• 2170 mg Глутамин и глутаминска киселина 4302 mg Глицин 357 mg
Лизин 1839 mg Пролин 1106 mg Серин 951 mg
Метионин 470 mg Тирозин 596 mg
Фенилаланин 693 mg
Треонин 1294 mg
Триптофан 342 mg
валин• 1141 mg
9448 mg 7144 mg 4408 mg
•Вкупни BCAA (амино киселини со разгранет ланец): 4489 mg

Предупредувања

Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Дополнителни информации

Вкус

Black Biscuit, Cookies and Cream, Hazelnut, White Chocolate

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BioTechUSA Iso Whey Zero, 25g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: BioTechUSA Iso Whey Zero, 25g 90 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори