Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA L-Carnitine Drink Powder, 150g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.290 ден.

Без глутен ✔ Без лактоза ✔ Без шеќер ✔ Веган ✔

Прашок за пијалок со додаток на храна со вкус со Л-карнитин Л-тартарат, ацетил-Л-карнитин, минерали и засладувач.

Нето содржина: 150g | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ви препорачуваме пијалок во прав со L-Carnitine?

 • 2000 mg Л-карнитин по порција
 • Цинк за нормален метаболизам на масни киселини*
 • Хром за нормално ниво на гликоза во крвта**
 • Без лактоза 1
 • Без глутен 2
 • Без шеќер 3
 • Веган
 • Може да се комбинира со други прашоци за пијалоци

1Без лактоза: <0,1 g/100 ml готов производ за пиење.

2 Без глутен според регулативата на ЕУ.

3Без шеќер: <0,5 g/100 ml готов производ за пиење.

Веќе широкиот асортиман на производи од Л-карнитин, вклучувајќи капсули, таблети, ампули и други формули подготвени за пиење, сега е уште повеќе проширен со пијалок во прав! Идеален избор е за оние кои претпочитаат освежителен пијалок со вкус на леден чај од лимон, наместо таблети или капсули.

L-Carnitine Fat-Burner во производот доаѓа од два извора: Л-карнитин Л-тартарат и ацетил-Л-карнитин. Ацетил-L-карнитин е активно соединение, естер на оцетна киселина на L-карнитин.

Цинкот и хромот во производот придонесуваат за нормален метаболизам на макронутриенти. Покрај тоа, *цинкот придонесува за нормален метаболизам на масните киселини и за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта, додека **хромот придонесува за одржување на нормално ниво на гликоза во крвта.

Што содржи една порција пијалок во прав од Л-Карнитин?

Една дневна количина (5 g):

 • 2000 mg Л-карнитин (од L-карнитин L-тартарат и ацетил-L-карнитин)
 • 5 mg цинк
 • 20 μg хром

Употреба

Пијте една порција (5 g = 1 дозерка) прашок за пијалок со 300 ml вода. Пијте една порција 30 минути пред тренингот, веднаш по подготовката. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Нутритивни вредности

Големина на порција: 5 g / Дневна количина: 1 порција
во 1 порција (5 g) NRV* (5 g)
Л-карнитин L-тартарат

– од кои Л-карнитин

2735 mg

1865 mg

**
Ацетил-L-карнитин

– од кои Л-карнитин

200 mg

135 mg

**
Вкупен Л-карнитин 2000 mg **
Цинк 5,0 mg 50%
Хром 20 μg 50%
**NRV: Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. ***Не е утврден NRV.

Состојки

Л-карнитин L-тартарат 55%, средство за зголемување (полидекстроза), ароми, екстракт од лист инстант црн чај (Camellia sinensis) 4%, ацетил-L-карнитин 4%, засладувач (сукралоза), цинк оксид, хром (III) хлорид .

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за луѓе помлади од 18. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemon Ice Tea

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA L-Carnitine Drink Powder, 150g lemon ice tea suplementi za slabeenje powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA L-Carnitine Drink Powder, 150g Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.290 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори