Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Instant Oats Gluten Free, 1000g

Бренд:
Шифра: N/A

550 ден

Без глутен ✔ Без конзерванси ✔

BioTech USA инстант овесна каша. Богата со растителни влакна и протеини.

Нето содржина: 1000 g | 10 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме BioTechUSA инстант овес без глутен?

  • достапни во различни вкусови
  • извор на растителни протеини
  • богата со растителни влакна
  • достапен и без вкус
  • без конзерванси
  • без глутен*

*Без глутен во согласност со прописите на Европската Унија.

Експериментирајте со BioTechUSA инстант овес без глутен

BioTechUSA Instant Oats Gluten Free е ситно мелен производ без глутен, базиран на овесно брашно, кој, поради својата конзистентност, нуди мноштво на употреба и лесно се интегрира во вашиот секојдневен живот. Јадете го како утринска овесна каша, додајте го во природен јогурт, омиленото смути или протеински шејк или користете го како основа за десерти и колачи.

Овесната каша е многу популарна опција за здрав појадок, бидејќи е лесна за правење, хранлива, направена од извори на протеини од растително потекло, богата со растителни влакна и може да се комбинира со различни овошја и семиња. Но, ако чувствувате потреба да вклучите некои нови вкусови во вашиот појадок, Instant Oats Gluten Free претставува идеално решение бидејќи покрај верзијата без вкус, достапна е и во чоколадо, колачиња и крем и вкусови на ванила. Се разбира, ароматизираната сорта не функционира само како овесна каша, таа може да послужи и како совршена состојка за разни колачи и колачи, како што е чоколаден пандишпан.

Употреба

Измешајте 1 порција (100 g = 7 лажици) прашок со 200 ml топла вода или 200 ml ладна вода и оставете да отстои 1-2 минути. Јадете во секое време во текот на денот и комбинирајте го со омиленото овошје, јаткасти плодови или други зачини.

Внимание: Консумацијата на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивни вредности

Нутриционистички факти1 | Големина на порција: 100 g | Порции по пакување: 10
Хранливи вредности во 100 g IR* (100g)
Енергија 1542 kJ/367 kcal 18%
Масти

– од кои заситува

7,9 g

1,7 g

11%

8%

Јаглехидрати

– од кои шеќери

54 g

1,3 g

21%

1%

Прехранбени влакна 11 g **
Протеин 14 g 28%
Сол 0,64 g 11%
*Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal). **Не е утврдена вредност на RI.
Содржи природни шеќери.
1 Подготвен со вода

Вкус: Chocolate, Cookies & Cream, Peanuts.

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Брашно од овесни снегулки 90%, ароми, сол, засладувач (сукралоза).

Unflavored (Без вкус)

Брашно од овесни снегулки 100%.

Поризведено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која содржи јаткасти плодови.

Складирање

Чувајте го добро затворено, на ладно и суво место.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Без вкус

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Instant Oats Gluten Free, 1000g Powerhouse Macedonia
Гледате: BioTechUSA Instant Oats Gluten Free, 1000g 550 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори