Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Hyper Mass, 1000g

Бренд:
Шифра: N/A

1.090 ден

Без аспартам Без глутен Без ГМО ✔

Hyper Mass за зголемување на телесната тежина е најдобар во својата класа! Овој напиток за зголемување на масата содржи се што ви е потребно за градење мускули и за моќен тренинг со јаглехидрати, протеини и креатин.

Нето количина: 1000g | 15 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Клучни карактеристики

 • TriCarbo Matrix: Три различни извори на јаглени хидрати од јаглени хидрати со различни гликемиски индекси
 • Мешавина на протеини: Три различни извори на протеини
 • Со микронизиран креатин монохидрат
 • Диететски влакна
 • Висока содржина на протеини
 • Без глутен

Привлекување по маса

Hyper Mass е одличен избор за љубителите на Mass Gainer бидејќи сега можете да ја надополните потребната количина на зголемени калории што ви се потребни за да добиете маса со производ направен од внимателно избрани состојки.

Јаглехидрати и протеини

Tricarbo Matrix е јаглехидратен комплекс кој се состои од три различни извори на јаглени хидрати со различни гликемиски индекси.

Protein Blend содржи 3 различни протеински компоненти со различно време на апсорпција за да се обезбедат извори на протеини што ви се потребни за раст на вашата мускулна маса.

TriCarbo Matrix, идеален комплекс на јаглени хидрати без додаден шеќер!*

За да се изгради маса, или да се зголеми, потребно е внесување на дополнителни калории, што може да се постигне првенствено преку зголемена потрошувачка на јаглени хидрати и протеини. Покрај количината, важно е да се внимава и на квалитетот на внесот на хранливи материи.

TriCarbo Matrix ги исполнува сите барања за квалитет.Содржи јаглехидрат (малтодекстрин) кој има висок гликемиски индекс и големи количини на влакна со низок гликемичен индекс во форма на инулин. Содржи и пченкарен скроб, модерен и популарен извор на јаглехидрати.

Овој рецепт со сложени јаглени хидрати е идеален за покривање на енергетскиот внес потребен за зголемување на масата без додаден шеќер*.

Протеини за раст на мускулите

Протеинскиот комплекс содржи три протеински компоненти со различно време на апсорпција. Благодарение на нивната висока биолошка вредност, тие ви нудат одличен извор на протеини за градење мускулна маса.

Hyper Mass Gainer доаѓа во форма на прав и најдобро се зема како пијалок во шејк за зголемување на телесната тежина!

Урамнотежен состав на хранливи материи за раст

Es ist sehr wichtig, dass ein Mass-Gainer-Produkt alle drei Makronährstoffe im richtigen Verhältnis beinhaltet; Hyper Mass erfüllt diese Anforderung: Neben seinem hohen Proteingehalt zählen auch Kohlenhydrate und Fett zu seinen Zutaten.

Што содржи Hyper Mass?

Во 1 порција:

 • 254 kcal
 • протеини: 20 g
 • јаглени хидрати: 38 g (од кои природно присутни шеќери: 4,9 g)
 • влакна: 5,4 g
 • масти: 1,4 гр
 • микронизиран креатин монохидрат: 3,25 g (од кои креатин: 2,9 g)

За кого ја препорачуваме Hyper Mass?

 • и за жени и за мажи
 • за поддршка на регенерација на мускулите после тренинг
 • за телесна тежина и раст на мускулната маса
 • ако сметате дека е проблематично да ги внесете потребните дополнителни калории
 • Производот со вкус на карамела-капучино содржи 36 mg кофеин на 100 g, затоа се препорачува само ако имате над 18 години, а не се препорачува за деца или трудници.

Препорачана употреба

Измешајте порција (65 g = 4 големи лажици) производ во шејкер со 450 ml вода. Во деновите на тренинг земајте 1 порција наутро и 1 порција директно после тренинг. Во деновите за одмор земете една порција наутро и една порција навечер.

Внимание: Консумацијата на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивни вредности

Просечни нутритивни податоци: 1 порција: 65 g | Дневна доза: 2 порции (130 g)

Хранливи вредности во 65 g порција
Енергија 1076 kJ/254 kcal
Масти 1.4 g
– од кои заситени масни киселини 0.78 g
Јаглехидрати 68 g
– од кои шеќери 4.9 g
Влакна 5.4 g
Протеини 20 g
Сол 0.65 g

** Референтен внес за просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal). Без глутен во согласност со законодавството на ЕУ.

Други активни состојки во 1 порција (65 g) дневна доза (130 g)
Микронизиран креатин монохидрат

– од кои креатин

3,25 g

2,9 g

6,5 g

5,7 g

Состојки

Caramel-Cappuccino (Карамел капучино)

Малтодекстрин 53%, концентрат на протеин од сурутка, инулин 7%, природна восочна пченка 5%, микронизиран креатин монохидрат 5%, калциум казеинат (содржи млеко), какао во прав со намалени масти, ароми, згуснувач (целулозна гума), емулгатор: лецитини (соја), сол, изолати на протеин од сурутка, засладувач (сукралоза).

Chocolate (Чоколадо)

Малтодекстрин 51%, концентрат од протеин од сурутка, инулин 7%, какао во прав со намалена маснотија, природна восочна пченка 5%, микронизиран креатин монохидрат 5%, калциум казеинат (содржи млеко), згуснувач (целулозна гума), ароми, емулгатор: лецитини (соја), изолати на протеин од сурутка, сол, засладувач (сукралоза).

Cookies & Cream (Колачиња и крем)

Малтодекстрин 47%, концентрат од протеин од сурутка, инулин 7%, мајчин восочен лавиринт 5%, микронизиран креатин монохидрат 5%, ароми, калциум казеинат (содржи млеко), згуснувач (целулозна гума), чоколаден прав [какао маса, какао путер, какао во прав со намалена маснотија, емулгатор: лецитини (соја), арома], емулгатор: лецитини (соја), изолати на протеин од сурутка, сол, цимет, засладувач (сукралоза).

Hazelnut (Лешник)

Малтодекстрин 51%, концентрат од протеин од сурутка, инулин 7%, какао во прав со намалена маснотија, природна восочна пченка 5%, микронизиран креатин монохидрат 5%, калциум казеинат (содржи млеко), згуснувач (целулозна гума), емулгатор: лецитини (соја), ароми, сол, изолати на протеин од сурутка, засладувач (сукралоза).

Salted Caramel (Солена карамела)

Малтодекстрин 49%, концентрат од протеин од сурутка, инулин 7%, природен восочен лавиринт 5%, микронизиран креатин монохидрат 5%, калциум казеинат (содржи млеко), ароми, згуснувач (целулозна гума), емулгатор: лехитини (соја), сол 0,93%, изолати на протеин од сурутка, боја (амонијак карамела), засладувач (сукралоза).

Strawberry (Јагода)

Малтодекстрин 53%, концентрат од протеин од сурутка, инулин 7%, домашна восочна пченка 5%, микронизиран креатин монохидрат 5%, калциум казеинат (содржи млеко), згуснувач (целулозна гума), ароми, киселина (лимонска киселина), емулгатор: лецитини (соја), сол, изолати на протеин од сурутка, засладувач (сукралоза), боја (Allura Red AC)1.

Vanilla (Ванила)

Малтодекстрин 54%, концентрат од протеин од сурутка, инулин 7%, природна восочна пченка 5%, микронизиран креатин монохидрат 5%, калциум казеинат (содржи млеко), згуснувач (целулозна гума), ароми, емулгатор: лецитини (соја), протеин од сурутка изолат, сол, засладувач (сукралоза), боја (тартразин)1.

1Тартразин, Allura Red AC: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Внимание: Консумацијата на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BiotechUSA Hyper Mass 1000g Vanilla Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Hyper Mass, 1000g 1.090 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори