Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Optimum Nutrition Serious Mass 5455g

Бренд:
Шифра: N/A

3.890 ден

 • Помогнете да го зголемите внесот на калории со 1.250 kcal по шејк*
 • 50 грама протеин од сурутка – помага во градење и одржување на мускулите
 • 251 g▲ Јаглехидрати – Помага во поддршка на обновувањето на мускулите
 • 25 Витамини и минерали
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија

Опис

ПОДДРЖЕТЕ ГО СОБИВАЊЕ НА ТЕЖИНАТА СО СЕРИОЗНА МАСА™

Сериозното зголемување на телесната тежина бара сериозни калории. Сепак, оние на кои им се потребни дополнителни калории најчесто имаат најтешко време да консумираат доволно од нив. За многумина кои се стремат да бидат поголеми, високо активен метаболизам, послаб апетит и начин на живот на трчање може да го направат вистински предизвик да консумираат доволно калории само преку целосна храна. Сериозната маса е врвна во формулите за зголемување на телесната тежина. Со 1.250 калории по порција за да се зголеми дневниот внес на калории, 50 грама висок протеин за поддршка на растот и поправката на мускулите, над 250 g јаглени хидрати кои помагаат во закрепнувањето на мускулите, а сега со додаден 3 g креатин за поддршка на перформансите по порција, немате што да изгубите и многу да добие. Време е да престанете да размислувате за мали и да станете сериозни – SERIOUS MASS®

 • 1250 калории
 • 50 g протеин од сурутка
 • 25 Витамини и минерали
 • 3 ГРАМИ КРЕАТИН ЗА ПОДДРЖУВАЊЕ НА ПЕРФОРМАНСИТЕ◊
 • Идеална формула за поддршка на зголемување на телесната тежина
 • Уживајте после вежбање и помеѓу оброците
 • Достапни во различни големини и одлични вкусови

Подготвен за мешање во прав со протеини, јаглени хидрати, витамини и минерали, со засладувач.

Употрева

Измешајте 2 натрупани топки со 710 ml вода. Можете исто така да додадете порција во смути, протеински топчиња, мафини, каша или други оброци како уште еден одличен начин да добиете протеински хит во кујната.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

 

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Chocolate Mint, Chocolate Peanut Butter, Cookies and Cream, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Optimum Nutrition Serious Mass 5455g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Optimum Nutrition Serious Mass 5455g 3.890 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори