Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Samurai Shadow Mass Gainer 1000g

Бренд:
Шифра: N/A

1.090 ден

 • 23g protein / 62g carbs

 • 4,7g creatine 3 different types

 • Amino Acids added
 • 5 Carbs Matrix Blend
 • 50mg Digezyme®
 • Great flavor

 • Easy to mix and digest

 • Convenient

 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија

Опис

Mass Gainer е пијалок со протеини и јаглехидрати во прав со вкус на двојно чоколадо. Неговите корисни ефекти се добиваат од три извори. Содржината на протеини (од 3 различни извори на протеини), . Содржината на јаглехидрати (од 5 различни извори), Креатинот (од 3 извори). Додадовме и четири аминокиселини (БЦАА и глутамин) и комплекс од дигестивни ензими кои на овој производ му даваат импресивен и функционален профил.

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26 ° C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Формулирано и произведено за: Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

Нутритивни факти 

Сервирање: 100 g

Вкупно сервирања во пакувањето: 

1 / 20 / 60 / 90

  Во 100 g %ПДВ*
Енергија 1513 kJ / 360 kcal 19 %
Масти 2,0 g 2 %
   Од кои заситени 0,6 g 3 %
Јаглехидрати 62 g 23 %
   Од кои шеќери 7,7 g 8 %
Протеини 23 g 45 %
Сол <0,01 g 0 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g
Mass Gainer мешавина од јаглехидрати 

(малтодекстрин, палатиноза,

восочна пченка, декстроза, фруктоза)

62830 mg
Mass Gainer мешавина од протеини 

(CFM протеински концентрат од сурутка, хидролизиран протеински изолат од сурутка, мицеларен казеин)

29200 mg
Mass Gainer мешавина од креатин 

(креатин монохидрат, пуфериран креатин Kre-Alkalyn®, креатин пируват)

Вкупно количество на креатин

4763 mg 

 

 

4167 mg

Mass Gainer мешавина од аминокиселини 

(Л-глутамин, Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин)

833 mg
Дигестивни ензими 

(DigeZyme®)

50 mg

Mass Gainer – додаток во исхраната, формула за маса.

Состојки: Малтодекстрин, протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), креатин монохидрат, вкус (ванила, крем), палатиноза, восочна пченка, декстроза, фруктоза, Л-глтамин, хидролизиран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), мицеларен казеин (од млеко), инстант Л-леуцин, згуснувач (ксантанова гума), инстант Л-изолеуцин, инстант Л-валин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Kre-Alkalyn® (пуфериран креатин монохидрат), креатин пируват, ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза). [DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH].

Mass Gainer е пијалок со протеини и јаглехидрати во прав со вкус на ванила со засладувачи. Неговите корисни ефекти се добиваат од три извори. Содржината на протеини (од 3 различни извори на протеини), придонесува за раст и одржување на мускулната маса*. Содржината на јаглехидрати (од 5 различни извори), ќе ви даде соодветен извор на енергија за време на тренингот, додека креатинот (од 3 извори), ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткорочни вежби со висок интензитет*. Додадовме и четири аминокиселини (БЦАА и глутамин) и комплекс од дигестивни ензими кои на овој производ му даваат импресивен и функционален профил. *Овие здравствени тврдења се одобрени од Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и Европската комисија (ЕК).

Препорачана  употреба и начин на складирање: Додадете една порција (50 g – 1+1/4 дозери) во 250 ml вода или млеко со намалена масленост и добро мешајте во рок од 30 секунди. Земете две порции дневно, во деновите кога имате тренинг. Првата порција земете ја после тренинг и земете дополнителна порција помеѓу оброци.

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26 ° C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Вкус

Double Chocolate, French Vanilla, Wild Berry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Samurai Shadow Mass Gainer 1000g 1.090 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори