Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Muscle Mass 4000g

Бренд:
Шифра: N/A

3.290 ден

Јаглехидрати и протеински пијалок во прав, со додадени креатин и глутамински пептиди. Содржи 5 типа на јаглени хидрати со различен гликемиски индекс. Содржи 5 видови на протеини.

  • Нето количина: 4000 g | (72 порции)
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија Tags: ,

Опис

Зошто ја препорачуваме мускулната маса?

 • Содржи 5 типа на јаглени хидрати со различен гликемиски индекс
 • Содржи 5 видови на протеини
 • Со микронизиран креатин монохидрат
 • Со глутамински пептиди
 • Без лактоза

ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА КВАЛИТЕТ

Мускулната маса е одличен избор за лесно дополнување на дополнителниот внес на калории. Содржи протеини со висока биолошка вредност од 5 различни извори, 5 видови јаглехидрати и креатин.

5 типа на протеини: концентрат од сурутка, хидролизиран протеин, казеин, изолат од сурутка, белка од јајце

Овие типови на протеини имаат различни стапки на апсорпција, затоа се идеални по тренинзите, како и во текот на денот, доколку сакате да изградите мускули.

Ако е предизвик за вас ефективно да се зголеми, не треба да внесувате само еден вид протеини. Сложената формула на протеини со различни стапки на апсорпција е подобар избор!

5 видови јаглехидрати

Зголемениот внес на калории е од суштинско значење за време на зголемувањето на масата, што може да се постигне со дополнителна потрошувачка на протеини и јаглени хидрати. Благодарение на неговите 5 различни типови на јаглехидрати, може лесно да се обезбеди дополнителен внес на калории со мускулна маса. Јаглехидратите со понизок гликемиски индекс му даваат енергија на вашето тело подолг временски период благодарение на нивната побавна стапка на апсорпција.

Глутамински пептиди

Во споредба со L-глутаминот, кој е амино киселина од слободна форма, глутаминските пептиди имаат подобри стапки на биорасположивост.

Микронизиран креатин монохидрат

Креатинот е молекула која се состои од 3 поврзани амино киселини (глицин, метионин, аргинин) и игра значајна улога во процесите на производство на АТП.

Се препорачува BioTechUSA Muscle Mass

 • ако ви е исклучително тешко да се натрупате
 • ако имате екстремно ектоморфен тип на тело
 • ако дополнителниот внес на калории е предизвик за вас

Во 1 порција (55 g):

 • 216 kcal
 • протеини: 9,4 g
 • јаглени хидрати: 39 гр
 • масти: 2 гр
 • микронизиран креатин монохидрат: 1650 mg
 • од кои 1430 mg е креатин

Пакување: 1000 g (18 порции), 4000 g (72 порции)

Вкус: чоколадо, ванила, јагода

Употреба

Измешајте 1 порција (55 g = 1,5 слаби мерни лажици = 4 натрупани лажички) со 400 ml вода во шејк. Во деновите на вежбање консумирајте 1 порција директно по тренинзите и 1 порција помеѓу оброците. Во деновите за одмор консумирајте 1 порција помеѓу оброците.

Состојки

ЧОКОЛАДО: PentaCarb Matrix 65% (сахароза, декстроза, фруктоза, малтодекстрин, пченкарен скроб), какао во прав со намалена маснотија, Протеинска матрица 7% [концентрат на протеин од сурутка, хидролизиран протеин, калциум казеинат (содржи протеин од млеко, зрно млеко), прашок], глутамински пептид (содржи пченица), згуснувач (целулосегум), емулгатор: лецитини (соја), микронизиран креатин монохидрат 3%, ароми, сол.

ВАНИЛА: сахароза 55%, декстроза 15%, глутаминепептид (пченица), концентрат на протеин од сурутка, згуснувач (целулозна гума), емулгатор: лецитини (соја), микронизиран креатин монохидрат 3%, ароми, хидролизиран протеин, фруктодекс 1 %, пченкарен скроб 1%, калциум казеинат (млеко), изолат на протеин од сурутка, бел прав од јајца, сол, боја (тартразин)1. 1 Тартразин: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

ЈАГОДА: сахароза 57%, декстроза 12%, глутаминепептид (пченица), концентрат од протеин од сурутка, згуснувач (целулозна гума), емулгатор: лецитини (соја), микронизиран креатин монохидрат 3%, ароми, хидролизиран протеин, 11 фруктоза %, пченкарен скроб 1%, киселина (лимонска киселина), сол, калциум казеинат (млеко), изолат од протеин од сурутка, прашок од белка од јајце, боја (Allura Red AC)1. 1 Allura Red AC: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Информации за исхраната

1 порција: 55 g I Порција по контејнер: 18 I Дневна порција: 2 порции (110 g)
во 100 g RI* (100 g) во 55 g во 110 g
Енергија 1662 kJ/ 393 kcal 20 % 914 kJ/ 216 kcal 1828 kJ/ 432 kcal
Масти

од кои заситува

3,7 g

1,0 g

5%

5%

2,0 g

0,55 g

4,1 g

1,1 g

Јаглехидрати

од кои шеќери

71 g

67 g

27%

74%

39 g

37 g

78 g

74 g

Влакна 3,3 g ** 1,8 g 3,6 g
Протеини 17 g 34% 9,4 g 19 g
Солта 1,2 g 21% 0,68 g 1,4 g
* RI: Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal). ** Вредноста на RI не е утврдена.

Без лактоза: <0,1 g лактоза / 100 ml пијалок готов за пиење.

Други активни состојки во 100 g во 55 g во 110 g
Микронизиран креатин монохидрат 3000 mg 1650 mg 3300 mg
– од кои креатин 2600 mg 1430 mg 2860 mg

ЗА ДА СЕ ПОТРОШУВА ПОВОЛНО ПРЕД КРАЈ (DD / MM / YY): видете го белото поле (LOT / EXP).

СКЛАДИРАЊЕ: Чувајте го цврсто затворено на ладно и суво место.

ДИСТРИБИРАНО ОД: BioTech USA Kft., 1033 Budapest, Kiscsikós köz 11., Унгарија. Произведено во ЕУ.

Предупредувања

Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BioTechUSA Muscle Mass 4000g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: BioTechUSA Muscle Mass 4000g 3.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори