Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize BCAAs, 300g

Бренд:

1.190 ден

 • 1 порција обезбедува 5 g BCAAs Л-леуцин, Л-изолеуцин и Л-валин
 • Обезбедување три есенцијални амино киселини во формула 2:1:1
 • Без глутен и без лактоза
 • Тестирано од „Informed-Sport“ за сигурност на спортистите и највисок квалитет на производот
 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија

Опис

По фитнес тренинзите, метаболизмот останува покачен и се стимулира акумулацијата на мускулните протеини. Амино киселините се градежни блокови на овие протеини.

Аминокиселините со разгранет ланец (BCAA) припаѓаат на 9-те есенцијални аминокиселини кои не можат да се синтетизираат од самото човечко тело – така што внесот треба да се покрие преку исхраната.

БЦАА Л-леуцин, Л-изолеуцин и Л-валин сочинуваат приближно 20-35% од човечките мускулни протеини!

Без вкус и прашкасти Dymatize® BCAA може да се додадат во водата или во вашиот омилен пијалок наутро, пред или после тренинг и да ги испорачаат овие три есенцијални амино киселини во сооднос 2:1:1.

Има мала дупка во заптивката од фолија под капакот на сите наши конзерви за прав. Оваа дупка е неопходна и е дизајнирана да спречи искривување на конзервата со изедначување на притисокот за време на транспортот. Тоа не го загрозува квалитетот на нашите производи на кој било начин.

Информации за исхраната

по порција (5,1 g)
Л-леуцин 2.50 g
Л-изолеуцин 1.25 g
Л-валин 1.25 g

Состојки

Л-леуцин (50%), Л-изолеуцин (25%), Л-валин (25%), емулгатор (лецитини).

Предложена употреба

 • 1 порција дневно – на пр. наутро, пред или после тренинг.
 • Упатство за мешање (1 порција): Измешајте 1 топка (=5,1 g) со вода или вашиот омилен течен пијалок – со вклучена топка.
 • Овој додаток во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Не го надминувајте
 • препорачаниот дневен внес. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани за забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Dymatize BCAAs, 300g 1.190 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори