Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Dymatize BCAAs, 300g

Бренд:

1.190 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔ Веган ✔

По фитнес тренинзите, метаболизмот останува покачен и се стимулира акумулацијата на мускулните протеини. Амино киселините се градежни блокови на овие протеини. Аминокиселините со разгранет ланец (BCAA) припаѓаат на 9-те есенцијални аминокиселини кои не можат да се синтетизираат од самото човечко тело – така што внесот треба да се покрие преку исхраната.

Нето содржина: 300 g | 58 порции

Нема на залиха

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Dymatize® BCAAs

БЦАА Л-леуцин, Л-изолеуцин и Л-валин сочинуваат приближно 20-35% од човечките мускулни протеини!

Без вкус и прашкасти Dymatize® BCAA може да се додадат во водата или во вашиот омилен пијалок наутро, пред или после тренинг и да ги испорачаат овие три есенцијални амино киселини во сооднос 2:1:1.

Има мала дупка во заптивката од фолија под капакот на сите наши конзерви за прав. Оваа дупка е неопходна и е дизајнирана да спречи искривување на конзервата со изедначување на притисокот за време на транспортот. Тоа не го загрозува квалитетот на нашите производи на кој било начин.

  • 1 порција обезбедува 5 g BCAAs Л-леуцин, Л-изолеуцин и Л-валин
  • Обезбедување три есенцијални амино киселини во формула 2:1:1
  • Без глутен и без лактоза
  • Тестирано од „Informed-Sport“ за сигурност на спортистите и највисок квалитет на производот

Предложена употреба

  • 1 порција дневно – на пр. наутро, пред или после тренинг.
  • Упатство за мешање (1 порција): Измешајте 1 дозерка (=5,1 g) со вода или вашиот омилен течен пијалок – со вклучена топка.
  • Овој додаток во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Не го надминувајте
  • препорачаниот дневен внес. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Информации за исхраната

по порција (5,1 g)
Л-леуцин 2.50 g
Л-изолеуцин 1.25 g
Л-валин 1.25 g

Состојки

Л-леуцин (50%), Л-изолеуцин (25%), Л-валин (25%), емулгатор (лецитини).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани на забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори