Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Zero Bar Protein Snacks

Бренд:
Шифра: N/A

120 ден

Без лактоза ✔ Без глутен ✔ Без аспартам ✔

Протеинска лента со висока содржина на протеини, без додаден аспартам, без лактоза и глутен, со засладувачи.

Нето количина: 50g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Препорачуваме Zero Protein Bar

  • Комплексна содржина на протеини
  • Со сукралоза
  • Богата со диетални влакна
  • Без облога
  • Ниска содржина на јаглени хидрати
  • Крцкава протеинска текстура
  • Без лактоза и без глутен
  • Без аспартам
  • Посебни, одлични вкусови

Зошто треба да земате протеини?

Протеинот е суштински градежен блок во нашите тела. Тоа е извор на исхрана кој се состои од амино киселини произведени од телото или земени од надворешни извори кои треба да ги консумирате секојдневно за да се одржите. Помага да ги задржите вашите мускули за време на вежбање, диета или секојдневниот живот. Потребни ви се повеќе протеини ако редовно вежбате, сакате да ја зголемите мускулната маса, сакате да изгубите тежина или како што стареете.

Што е нетолеранција на лактоза?

Лактозата, позната и како „млечен шеќер“, е сложен јаглехидрат, кој сочинува околу 2-8 проценти од содржината на сува материја во млекото. Главно ни е потребна лактоза за време на детството, и затоа не е невообичаено во зрелата возраст вашето тело да не произведува никаков ензим на лактаза, потребен за разградување на лактозата, што предизвикува нетолеранција на лактоза. Денес, речиси 75% од светската популација страда од нетолеранција на лактоза.

Како и сите производи на BioTechUSA, Zero Bar се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

*Производот содржи природно присутни шеќери.

Разлика помеѓу Чоколадо и протеинска лента

Покрај сите свои предности, Zero Protein Bar прави и совршена закуска. Неговата висока содржина на протеини и ниска содржина на јаглени хидрати го прави привлечен за оние кои се на диета, бидејќи за да изгубите тежина, треба да внесувате протеини во соодветни количини и квалитет. За разлика од другите протеински шипки, тој не е покриен со облога што содржи непотребни калории, но сепак има убава крцкава протеинска текстура. Zero Bar содржи само ладно цедено палмово масло кое има сертификат RSPO.

Нутритивни вредности

Вкус: Дупло Чоколадо во 100 g
Енергија 1586 kJ/380 kcal
Масти

– од кои заситни

15 g

8,5 g

Јаглехидрати

– од кои шеќери

– од кои полиоли

22 g

1,9 g

17 g

Влакна 12 g
Протеини 40 g
Сол 0,80 g

Состојки

Double Chocolate (Дупло Чоколадо)

Протеинска мешавина [изолат на протеин од сурутка, протеин во прав од белка од јајце, хидролизиран протеин, калциум казеинат (содржи млеко), изолат од соја протеин], навлажнувачи [глицерол (содржи соја), малтитоли], палмини масти, фруктоолигосахариди, какао во прав намалено со масти, екструд соја, парчиња чоколада [засладувач (малтитоли), какао маса, емулгатор: лецитини (соја), какао во прав со намалена маснотија, природен аромат], вода, емулгатор: лецитини (соја), ароми, средства за желатинирање (карагенан, калиум хлорид), конзерватив (калиум сорбат), антиоксиданс (алфа-токоферол), засладувач (сукралоза). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Употреба

Имајте Zero Bar после тренинг или во секое време во текот на денот.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Chip Cookie, Chocolate Coconut, Chocolate Hazelnut, Chocolate Marzipan, Double Chocolate

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Zero Bar suplementi Protein Snack barovi mk
Гледате: BioTechUSA Zero Bar Protein Snacks 120 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори